Arrestohet një 49-vjeçar me drogë

Periskopi.com Lajme

Një 49-vjeçar u ndalua nga policia kufitare pasi në makinën që ai drejtonte u zbulua lëndë narkotike.

Fatos Alushllari, lindur në Gramsh dhe banues në Babrru të Tiranës u ndalua në doganën e Qafë Botës në Sarandë. Policia kufitare ka nisur peshimin e lëndës narkotike që u gjet në automjetin tip ‘Benz’ me targë AP125FS.

Policia thotë se vijojnë hetimet për identifikimin dhe kapjen e personave të tjerë të përfshirë në trafikun e lëndëve narkotike.