Analiza taktike nga goli i Portugalisë tregon se vendosmëria e CR7 është nga një tjetër planet

Cristiano Ronaldo ishte i pafat që luajti në skuadrën humbëse, teksa Portugalia u mposht 4-2 nga Gjermania, të shtunën mbrëma.

Sulmuesi legjendar hapi llogarinë e golave pas 15 minutave lojë, duke filluar dhe përfunduar aksionin e kundërsulmit, transmeton Periskopi.

Mirëpo, autogolat e shpejtë në pjesën e parë dhe dy golat e tjerë në pjesën e dytë, ia siguruan fitoren gjermanëve.

Për portugezët golin e parë e shënoi Cristiano Ronaldo, ndërsa të dytin Diogo Jota pas asistimit të pesë herë ‘Topit të Artë’.

Dhe analiza taktike e golit të parë me kundërsulm të Portugalisë nga i cili shënoi Ronaldo, nënvizon vendosmërinë e jashtëzakonshme të yllit të Juventusit.