Ambasada e Shqipërisë shënoi Ditën e Pavarësisë

Ambasada e Shqipërisë në Kosovë e ka shënuar 28 Nëntorin - Ditën e shpalljes së pavarësisë së Shqipërisë.

Periskopi.com Lajme

Me këtë rast, ambasadori Qemail Minxhozi tha se lufta ishte në të kaluarën, kurse e tashmja është paqe dhe ai bëri ftesë që ta festojmë atë, raporton KP.

Kurse kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli tha se sot po shënohet Dita e Flamurit, për të cilin janë flijuar shumë shqiptarë dhe ua uroi të gjithëve këtë festë.