Allegri e pranon: E kam refuzuar Real Madridin

Periskopi.com Sporti

Massimiliano Allegri e ka pranuar që ka pasur një ofertë nga Florentino Perez për t’u bërë trajner i Real Madridit

Trajneri e Juventusit e kishte mundësinë për ta udhëhequr Real Madridin nga edicioni i ardhshëm, por i qëndroi besnik klubit italian, shkruan Periskopi.

“Le të themi që unë i thashë po Juventusit,” ka thënë Allegri.

“Unë kam folur me Florentino Perezin dhe i kam thënë se ia kam dhënë fjalën Andre Agnellit[Presidenti i Juventusit] që do të qëndroj te Juventus.

“Unë dua ta falenderoj Real Madridin për mundësinë që ma kanë ofruar,”. /Periskopi/

Shpërndaje në: