Ahmeti nga Shqipëria kërkon drejtësi për Astritin

Në Tiranë vazhdon edhe sot konferenca e Unionit të Bashkive Shqiptare, union ky i pëbërë nga Tirana, Prishtina, Tetova, Presheva dhe Ulqini.

Periskopi.com Lajme

Në deklarimin për media pas takimit të përbashkët mes kryetarëve të këtyre komunave, Kryetari i Prishtinës Shpend Ahmeti theksoi se ka diskutuar edhe i ka njoftuar kryetarët tjerë për vdekjen në burg të aktivistit Astrit Dehari, dhe nevojën që ky rast të zbardhet sa më parë në mënyrë që drejtësia të vihet në vend.