‘Lambo’ i Munishit ‘nuk dhez’ me të parën, duhet shtyrë një xhiro për fitore – Gjilani baras me Drenicën

Gjilani, ose tashmë siç njihet si ‘Lambo’ i Ismet Munishit, nuk ka arritur të marrë fitore.

Në xhiron e parë të Superligës së Kosovës, Gjilani ka luajtur baras 1:1, kundër Drenicës, shkruan Periskopi.

Drenica kaloi në epërsi në minutën e 15’ të takimit, me anë të një goli nga Denisson, i cili shënoi nga gjuajtja e lirë.

Gjilani reagoi krejt vonë për të dalë së paku me një pikë. Ky gol i Gjilanit erdhi në minutën e 93’ të takimit.

Pas xhiros së parë, Gjilani tashmë numëron një pikë, aq sa ka edhe Llapi, Ulpiana e Drenica.

Mbetet të shihet nëse ‘Lambo’ i Ismetit do të dhezet në xhirot tjera. /Periskopi/