Ja cila është arsyeja pse kjo mësuese përjashtoi vogëlushen nga shkolla

Vogëlushes iu desh të përjashtohej nga mësuesja e saj, pasi ajo qeshte me të madhe sa herë sa herë që i dëgjonte emrin. Nga momenti i parë që i ka dëgjuar emrin vajza nuk ndalet së qeshuri. Mësuesja e saj quhej Butt, që në anglisht ka kuptimin e prapanicës.

Periskopi.com Lajme

Por, Butt  nuk mundi ta duronte më këtë tension mes saj dhe vogëlushes.

Ajo u takua me prindin e Annalisë në mbledhjen e shkollës dhe ia bëri të ditur që nuk mund ta mbaje  më vajzën e saj në shkollë, pasi ishte e paedukatë.

Ndihem e ofenduar nga e gjithë kjo situatë. Vajza ime është një fëmijë i vogël dhe i sjellshëm. Nuk mund ta marrin inat vetëm se qesh. Në fund të fundit, emri i mësueses është qesharak”, ka thënë mamaja.