75 persona vdiqën nga rrëzimi i aeroplanit ku gjendeshin futbollistët brazilianë

Mediat botërore shkruajnë se 75 persona kanë vdekur dhe vetëm gjashtë kanë mbijetuar pas rrëzimit të aeroplanit, i cili ishte duke bartuar skuadrën braziliane të futbollit, Chapecoense.

Periskopi.com Sporti

Lajmi është dhënë nga shefi i policisë lokale në Antoquila, i cili ka konfirmuar lajmin tragjik. /Periskopi.com