MADRID, SPAIN - SEPTEMBER 15:  Cristiano Ronaldo of Real Madrid celebrates with Karim Benzema after scoring Real's 2nd goal from the penalty spot during the UEFA Champions League Group A match between Real Madrid and Shakhtar Donetsk at estadio Santiago Bernabeu on September 15, 2015 in Madrid, Spain.  (Photo by Denis Doyle/Getty Images)

Zyrtare: Ylli i Real Madridit katër muaj jashtë

Lëndimi i Gareth Bale u mendua se ishte jo serioz, por nuk doli ashtu.

Periskopi.com Sporti

Bale u lëndua gjatë ndeshjes së Ligës së Kampionëve kundër Sporting Lisbona.

“Bale ka nevojë për operacion në nyjën e këmbës dhe do të jetë jashtë fushave për 4 muaj”, njofton përmes një komunikate zyrtare klubi i Real Madridit.

bale
Gareth Bale, Real Madrid

Ullesiani do të jetë një mungesë e madhe për klubin madrilène pasi ai do të mungojë në El Clasico. /Periskopi.com/