Beograd, 20. maja 2015. - U stanu u potkrovlju zgrade u Kosovskoj ulici u Beogradu izbio je pozar koji gasi 27 vatrogasaca, a prema poslednjim informacijama jedna osoba prevezena je na Vojnomedicinsku akademiju zbog udisanja dima. FOTO TANJUG/ OKSANA TOSKIC/ bk

Zjarr në një qendër tregtare në Moskë, evakuohen 1 mijë persona

Mbi 1 mijë persona janë evakuuar sot nga Qendra Tregtare “TSUM” që ndodhet në qendër të Moskës, pas shpërthimit të zjarrit

Periskopi.com Lajme

Mediat ruse raportojnë se në këtë incident nuk është lënduar askush, transmeton Klan Kosova.

Rrugët përreth janë bllokuar praktikisht për shkak të zjarrfikësve dhe ambulancave.

Një zëdhënës i Ministrisë ruse për Situata të Jashtëzakonshme, tha se zjarri shpërtheu kur ata dogjën depozitat yndyrore në sistemin e ventilimit në bodrumin e kuzhinës së një kafeterie.

Agjencia Tass njoftoi se zjarri shpërtheu në katin e gjashtë.