UEFA: Kjo është liga më e fortë e futbollit

UEFA ka publikuar klasifikimin e ri të ligave evropiane.

Periskopi.com Sporti

Në këtë mënyrë, Spanja mbetet bindshëm në vendin e parë me 94.141 pikë.

Në vendin e dytë vjen Gjermania me 73.355 pikë, përcjellë “Lajmi.net”.

Luftë e madhe mes Anglisë dhe Italisë, që renditen në pozitat tre dhe katër me 69.105 dhe 66.832 pikë.

“Top-5” kompletohet nga Franca, ndërsa pastaj vijnë Rusia, Portugalia, Ukraina, Belgjika dhe Turqia.

Spanja, 94.141 pikë

Gjermania, 73.355

Anglia, 69.105

Italia, 66.832

Franca,50.332

Rusia, 48.532

Portugalia, 46.999

Ukraina, 40.233

Belgjika, 37.400

Reklamë
Reklamë