Drejtori i Lutfi Hazirit e quan ‘zagaricë’ Zenun Pajazitin

Naser Korça, drejtor i Drejtorisë së Shërbimeve Publike në Komunën e Gjilanit e ka quajtur ‘zagaricë”, shefin e Grupit Parlamentar të PDK-së, Zenun Pajaziti.

Periskopi.com Lajme

Duke dashur t’i hyjë në qef shefit të tij Lutfi Hazirit, ai ka komentuar në një link që kishte shpërndarë Haziri e ku i dërgonte disa selame Zenun Pajazitit, të mos fshihet pas zagarëve, shkruan Gazeta Monitor.

“Zagaricat jane mshefe gjithmone mas zagarve”, ka shkruar drejtori Korça.

Naser Korca

Lufti Haziri i çon mesazh Zenun Pajazitit: Mos u fsheh pas zagarëve

Pajaziti e mbron shefin e tij: Ai dha ide, nuk paralajmëroi zgjedhje

Shefi i Grupit Parlamentar të PDK-së, Zenun Pajaziti thotë se shefi i tij i partisë, Kadri Veseli nuk ka thënë se do mbahet zgjedhjet e parakohshme.

Periskopi.com Lajme

Sipas tij, Veseli vetëm ka shfaqur idenë e tij, duke thënë se nëse krijohen rrethanat mund të mbahen zgjedhjet, raporton Periskopi

Madje, për Pajazitin është interesante atmosfera e krijuar momentalisht në skenën politike në Kosovë, e me refleksione të ndryshme.

“Kryetari i PDK ka shfaqur idenë e tij dhe të PDK, por nuk ka qenë apriori për zgjeshje. Ka thënë se nëse krijohen rrethanat mund të jetë e mundshme, e kjo nëse ka konsensus brenda subjekteve”, tha ai. / Periskopi