Ish-futbollisti i Bayernit nuk dëshiron të luajë për Kosovën

Ylli Sallahi nuk dshiron të luajë për Përfaqësuesen e Kosovës. Këtë e ka konfirmuar vetë ai.

Periskopi.com Sporti

Ish-anëtari i Bayern Munich thotë se do të vazhdojë të luajë për Austrinë.

“Jam i befasuar që Federata e Futbollit të Kosovës ka shprehur interesim për mua, por askush nuk ka folur me mua. Unë dëshiroj të luajë për Austrinë. Kjo është çfarë kam thënë dhe e kam bërë për një kohë të gjatë”, deklaroi Sallahi.

Futbollisti në fjalë luan në pozitën e mbrojtësit të majtë. /Periskopi.com

Sallahi mund të lë Austrinë për Kosovën

Periskopi.com Sporti

Futbollisti me origjinë nga Kosova por që luan për grupmoshat u-21 të Austrisë, Ylli Sallahi mund të vendosë të luajë për Përfaqësuesen e Kosovës.

Këtë e thotë portali austriak Sportnet.at.

“Përfaqësuesja e Austrisë është në rrezik. Lojtari i ekipit U-21, Ylli Sallahi mund të vendosë të luajë për Kosovën. Futbollisti i Karlsruhe ka vendosur kontakte me FFK-në”, ka shkruar portali austriak, sportnet.at.

22-vjeçari luan në pozitën e mbrojtësit të majtë te skuadra e Karlsruher, ndërsa më herët ka qenë pjesë e Bayern Munich. /Periskopi.com