cena

Klubi i xhudos ‘Polici’ kthehet me dy medalje të arta nga Mali i Zi

Klubi i xhudos “Polici” vazhdon të tregohet i suksesshëm në arenën ndërkombëtare.

Periskopi.com Sporti

Klubi prishtinas ka arritur të korrë sukses mjaftë të madh në turneun ndërkombëtar të mbajtur në Lovcen të Cetinjes në Mal të Zi, aty morrën pjesë 37 klube nga 6 shtete.

Në këtë garë të mbajtur, garuesit e ‘Policit’ kanë treguar përformanca të shkëlqyera duke fituar tri medalje, ku dy prej tyre janë të arta dhe një të argjendtë.

auto_Polici11478446235

Dardan Cena e ka fituar medaljen e artë pasi ishte i paknkurrencë në kategorinë -42 kilogramë. E Diar Veseli e ka fituar medaljen e argjendtë në kategorinë 60 kg.

Gjithashtu, në konkurrencën e femrave, Rezarta Alimi, tek pionieret, është shpallur sportistja më e mirë dhe është shpërblyer me një kupë. /Periskopi.com

cenqa

xhudo

kelmendi

Kelmendi mposht xhudisten ruse, fiton medaljen e bronztë

Periskopi.com Sporti

Xhudistja kosovare, Fjolla Kelmendi ka arritur të rrëmbejë medaljen e bronztë në Grand Prix Zagreb.

Në garë për këtë medalje Kelmendi mposhti rusen Anastasia Pavlenko në kategorinë deri në 48 kilogramë.

Ajo fitoi me Ippon pak sekonda para përfundimit të meçit. Përveç saj, në Zagreb është duke garuar edhe Distria Kransiqi, e cila ka arritur në finale në kategorinë deri në 52 kilogramë. /Periskopi.com