alonso3

Dua të pensionohem te Bayern

Xabi Alonso thotë se dëshiron të mbyllë karrierën te Bayern Munich.

Periskopi.com Sporti

Mesfushori i gjigandi bavarez është pjesë e skuadrës nga Allianz Arena nga viti 2014, kur u largua nga Real Madrid.

“Mendoj se Bayerni do të jetë klubi im i fundit”, deklaroi Alonso.

“Përderisa të jem i aftë fizikisht dhe psiqikisht, unë dua të vazhdojë duke luajtur në nivelin më të lartë”.

“Dhe kjo është duke qenë te Bayern. Unë nuk mendoj se mund të marrë një hap tjetër duke shkuar në Italia, pasi nuk është koha për një gjë të tillë”. /Periskopi.com