Futbollisti brazilian vdes në fushë

Periskopi.com Sporti

Sulmuesi brazilian, Wesley Lopes ka vdekur papritur në fushën e lojës.

Gjatë stërvitjeve me klubin e tij Barbarense, 35-vjeçari pësoi një sulm në zemër.

I menjëherëshëm ka qenë reagimi i mjekëve në përpjekjen e tyre, mirëpo Lopes nuk ka mundur të mbijetojë.

Futbollisti në fjalë më herët ka qenë pjesë e Alaves, Grasshopers dhe Pacos Ferreira. /Periskopi.com