rashica

Diçka speciale për Rashicën para ndeshjes me Kroacinë

Klubi i Milot Rashicës, Vitesse i ka uruar sukses atij në ndeshjen e sotme përballë Kroacisë.

Periskopi.com Sporti

Kosova përballet sonte me Kroacinë në ndeshjen e radhës kualifikuese për Botërorin 2018.

Dhe, klubi holandez i ka uruar suksese Rashicës në këtë përballje.  /Periskopi.com

rashica

Napoli insiston për Rashicën

Napoli duket se nuk është i gatshëm të heq dorë nga transferimi i mundshëm i Milot Rashicës.

Periskopi.com Sporti

Anësori nga Kosova, i cili aktivizohet te skuadra holandeze Vitesse, është i preferuar i drejtuesve të klubit të njohur italian.

Është drejtori i Napolit, Christian Guintoli, ai i cili po merret me transferimin e vushtrriasit.

“Guintoli duket se ka krijuar ndjenja të veçanta me kampionatin holandez. Ai po përgatit disa operacione për në verë. Milot Rashica, 20-vjeçari nga Kosova, që luan me Vitesse, pritet të jetë njëri nga transferet e mundshme”, shkruan “ultimecalcionapoli.it. /Periskopi.com