Avdullah Hoti

Avdullah Hoti shpenzon 40 mijë euro për servisim të veturave

Ministria e Financave, e drejtuar nga Avdullah Hoti, do të servisoj e mirëmbaj veturat zyrtare të Ministrisë.

Periskopi.com Lajme

Tenderi është i ndarë në dy pjesë, siç bëhet e ditur në faqen e KRRPP-së. Për pjesën e parë janë planifikuar të shpenzohen 25 mijë euro, ndërsa për të dytën 15 mijë, shkruan Gazeta Fjala.

Në përshkrimin e lëndës, janë dhënë edhe llojet e veturave të cilat do të servisohen:

“Servisimi dhe mirëmbajtja e veturave zyrtare, lloji Golf, Polo, Shkoda FË  dhe Nissan Terano për nevojat e MF”

962 euro, thuhet të jetë vlera e përgjithshme për njesi e pjësës së parë, ndërsa “Suzuki”, është operatori të cilit i është besuar puna nga MF.

Ndërkohë, që për pjesën e dytë, vlera e përgjithshme për njësi thuhet të jetë 843 euro. Nënshkrimi i kontratës pritet të bëhet me 2 dhjetor.

Digjet vetura në mes të rrugës në Prishtinë (Foto)

Një veturë e tipit Audi është kapluar nga flakët në mes të ditës afër stacionit të autobusëve në Prishtinë.

Periskopi.com Lajme

Një shikuese e Klan Kosovës ka dërguar videon kur vetura ishte gati e tëra në flakë, afër Qendrës Tregtare Dardha.

Nuk dihen shkaqet që çuan deri tek ndezja e flakëve dhe as nëse është lënduar dikush.

Derisa vetura ishte në flakë kanë mbërritur edhe zjarrfikësit dhe kanë intervenuar për të shuar flakën.

Në vendin e ngjarjes nuk është parë policia.

vetura vetura-ballina

Ja si merr flakë një makinë në qendër të Tiranës

Periskopi.com Video

Provon të thyejë xhamin e veturës me kokë

Periskopi.com Video

17 persona në vetë një veturë

Periskopi.com Video