ARSENAL TOTTENHAM

Përfundon derbi i Londrës veriore në paqe (Video)

Arsenal dhe Tottenham janë ndarë në paqe duke barazuar në derbin e javës së Premier Ligës.

Periskopi.com Sporti

Arsenal ishte nikoqirë i ‘gjelavë’ në takimin e sotëm dhe kishte mundësinë të kalonte në pozitën e parë por nuk ia arriti pasi u ndalë në barazim.

Për Arsenalin golin e shënoi lojtarin i Tottenham, austriaku Kevin Ëimmer në minuntën e 42’ e dërgoi topin në rrjetën e gabuar, pas një super harkimi nga Ozil.

Me fillim e pjesës së dytë ishte një tjetër Tottenham, të cilët filluan furishëm dhe arritën që të barazojnë rezultatin me anë të Harry Kane, i cili realizoj nga pika e bardhë. Penaltin e nxorri belgu Moussa Dembele në minutën e 52’. Takimi përfundoi 1-1.

Me këtë barazim Arsenali zbret në pozitën e 3-të me 24 pikë, kurse Tottenham në pozitën e 5-të me 21 pikë. /Periskopi.com

kane

Barazon rezultatin Tottehham (Video)

Tottenham ka barazuar rezultatin pas një penaltie të fituar nga Dembele.

Periskopi.com Sporti

Harry Kane e ka konvertuar në gol në miuntën e 51’ për rezultatin 1-1. /Periskopi.com

walcott

Arsenali në epërsi ndaj Tottenham (Video)

Arsenal ka kaluar në avantazh kudnër Tottenham në minutën e 42’.

Periskopi.com Sporti

Goli është shënuar nga lojtar i Tottenham, Wimmer, i cili e dërgoi topin në rrjetin e gabuar psa një krosimi nga Ozil. /Periskopi.com

arsenal3

Formacionet zyrtare: Arsenal-Tottenham

Arsenal do të pret sot rivalin e qytetit Tottenham në kuadër të Premier Ligës.

Periskopi.com Sporti

Tottenham Derbi kryesor i javës së 11-të në Premier Ligë zhvillohet ndërmjet rivalëve lokal të Londrës, Arsenal dhe Tottenham.

Xhaka rikthehet në formacionin bazë të Arsenalit në Premier Ligë

Arsenal: Čech; Bellerín, Mustafi, Koscielny, Monreal; Xhaka, Coquelin; Walcott, Özil, Iwobi; Sanchez.

Tottenham: Lloris, Walker, Vertonghen, Wimmer, Rose; Dier, Wanyama, Dembele, Eriksen, Son; Kane.

Granit-Xhaka-717826

Xhaka flet para derbit me Tottenham

Granit Xhaka ka folur para derbit me rivalët e qytetit, Tottenham.

Periskopi.com Sporti

Futbollisti i Arsenalit do të përjetojë derbin e parë kundër Tottenham këtë të diele, ai ka deklaruar se dëshirojnë fitoren me çdo kusht dhe duhet të vazhdojnë formën e mirë në të cilen janë duke kaluar.

”Ta mbanim këtë formë lartë ishte vitale para të dielës dhe natyrisht se ne duam ta mposhtim Tottenhamin”, tha Xhaka.

Arsenal pas 10 javësh në Premier Ligë është në pozitën e dytë me 23 pikë po aq sa ka edhe lideri Manchester City. /Periskopi.com

pochettino

Pochettino trajner i Real Madridit?

Trajneri argjentinas, Maurico Pochettino, është nën vëzhgimin e klubit mbretëror, Real Madrid.

Periskopi.com Sporti

Trajneri i Tottenham është duke u monituruar nga Real Madridi. Ish trajneri i Espanyol dhe Southampton, sezonin e kaluar ishte shumë afër për t’u shpallur kampion i Premier Ligës me skuadrën e Tottenham.

Pochettino njihet si një trajner që dëshiron që ekipet e tij të zhvillojnë futboll të bukur për sy, si dhe të punojë me agresivitet të lartë. Ai promovon edhe lojtarët nga akademia e klubit, që është një plus tjetër i teknikut argjentinas. /Periskopi.com

ANFIELD

Formacionet zyrtare: Liverpool-Tottenham

Liverpool e pret skuadrën londineze për ndeshjen e kupës, EEL Cup, Tottenham Spurs.

Periskopi.com Sporti

Në Anfield ndeshen Liverpooli dhe Tottenham Hotspur, ndërsa të dyja skuadrat duan ta vazhdojnë më tutje konkurrimin.

Këto janë formacionet zyrtare:

Liverpool:LFC

Tottenham Spurs: Vorm; Trippier, Carter-Vickers, Wimmer, Davies; Dier, Winks; Onomah, Carroll, Nkoudou; Janssen. /Periskopi.com