kane

Zyrtare: Kane vazhdon kontratën me Tottenham Spurs

Harry Kane ka vazhduar kontratën e tij me Tottenham Hostspurin.

Periskopi.com Sporti

Sulmuesi anglez ka nënshkruar kontratën e re gjashtëvjeçare, e cila skadon në verën e vitit 2022.

chelsea

Londra bëhët e kaltër, Chelsea rimerr kreun e Premier Ligës (Video)

Chelsea ka mposhtur Tottenham në derbin e Londrës me rezultat 2-1.

Periskopi.com Sporti

Ishte skuadra mysafire që filloi ndeshjen furishëm takimi duke pasur akisone të një pas njëshme në drejtim të portës së belgut Courtois. ‘Gjelat’ arritën të kalojnë në epërsi përmes mesfushorit danez Christian Eriksen në minutën e 15’ i cili shënoi një super gol nga distanca.

eriksen1
Christian Eriksen, momenti i golit

Ky ishte edhe goli i parë i pranuar nga skuadra vendase pas 6 ndeshjeve pa pranuar gol.

Tottenham vazhdojë me lojë të bukur dhe me raste të shumta nëpërmjet sulmueseve Hary Kane dhe Son por hasën në rezistencë të Courtois.

Chelsea në minutën e 30’ bëri goditjen e parë në kornizë të Hugo Llorisit, ‘blutë e londrës’ tentuan disa herë nëpërmjet kundersulmeve të barazojë rezultatit por nuk ia arritën deri në minutën e 45’ të barazojnë ku pas një aksioni të gjatë nga Chelsea realizoi spanjolli Pedro me një super gol nga distanca. Pjesa e parë përfundoi me rezultat të barabartë 1-1.

pedro1
Pedro Rodriguez, duke festuar golin e avantazhit

 

Chelsea filloi pjesën e dytë shumë më mirë se sa pjesën e parë, ata përmbysen rezultatin në minutën e 51’ pas një kundërsulmi të cilin e filloi Matic pas një topi të fituar në mesfushë, aksionin e përfundoi në gol nigeriani Victor Moses i asistuar nga Diego Costa.

mose
Victor Moses, pas golit të realizuar për 2-1

 

Pas vetëm dy minutash skuadra e Contes e humbi një rast të pastër për të shënuar golin e tretë përmes Alonsos i cili ishte i vetëm përballë portierit Lloris.

Pas këtij goli ndeshja u kontrollua nga skuadra vendase, Spurs nuk arritën të barazojnë rezultatin edhe pse patën raste për të barazuar rezultatin. Chelsea rimerr kreun e tables në Premier Ligë me 31 pikë ndërsa Tottenham mbetet në pozitën e pestë me 24 pikë, kjo ishte edhe humbja e parë për skuadren e Maurico Pochetinos në këtë sezon. /Periskopi/

chelsea

Formacionet zyrtare: Chelsea – Tottenham Spurs

Blutë’ do të ndeshen me ‘Spursat’ në ndeshjen e vlefshme për javën e 13-të të Ligës Premier, takim ky që zhvillohet në Stamford Bridge.

Periskopi.com Sporti

Këto janë formacionet zyrtare:

Chelsea: Courtois; Azpilicueta, David Luiz, Cahill (c); Moses, Kante, Matic, Alonso; Pedro, Diego Costa, Hazard

Tottenham: Lloris; Walker, Dier, Vertonghen, Wimmer; Wanyama, Dembele; Eriksen, Dele, Son; Kane.

lamela

Formacionet zyrtare: Monaco-Tottenham

Tottenham do të mundohet të revanzhohet ndaj skuadrës franceze pas humbjes që ja shkaktoi në Wembley Stadium.

Periskopi.com Sporti

Tottenham shënoi fitore në kampionantin anglez dhe pritet të jetë në formë për takimin ndaj Monacos.

Monacos i nevojitet vetëm një barazim ndaj Spurs për të kualifikuar në fazën tjetër dhe në rast të mos fitores së Bayer Leverkusenit ata do të kalojnë si lider të gurpit E. Takimi fillon nga ora 20:45.

Këto janë formacionet zyrtare:

Monaco: pas pak minutash

Tottenham Spurs: Lloris; Trippier, Dier, Wimmer, Rose; Wanyama, Dembele; Winks, Son, Dele; Kane.

kane

Kane kalon në Seria A?

Ac Milan është duke menduar të nënshkruajë me sulmuesin anglez të Tottenham Spurs, Harry Kane.

Periskopi.com Sporti

Milan është duke menduar si opsion anglezin për të zëvendësuar sulmuesin në ikje të tyre, Carlos Bacca.

Harry Kane është duke pasur problem me ‘gjelat’ sa përket kontratës, pasi që Tottenham është duke hezituar të ja rrisë pagën .

Kane është duke kërkuar pagë prej 100 mijë funta në javë. /Periskopi.com/

rooney-mourinho

Manchester United ka gjetur pasardhësin e Rooney

Manchester United është i interesuar në futbollistin e Tottenham Spurs, Harry Kane.

Periskopi.com Sporti

Manchester United janë të gatshëm t’i ofrojnë sulmuesit anglez, Harry Kane, pagë prej 150 mijë funte në javë, për të bindur që të transferohet në Old Trafford.

Spurs nuk dëshirojnë të shesin yllin e tyre por bisedimet për kontratë kanë stagnuar dhe kjo ka bërë që United të hudhet në aksion për reprezentuesin anglez.

23-vjecari momentalisht është në kontratë me Spurs që i përfundon më 2020 me pagë prej 60 mijë funte në javë, po shihet si zëvendësues i Wayne Rooney dhe Zlatan Ibrahimovic.

Kane në 163 paraqitje për Tottenham ka shënuar 67 gola. /Periskopi.com/

Harry Kane, pas golit ndaj Arsenalit
Harry Kane, Tottenham Spurs
kampl

Leverkusen në epërsi ndaj Tottenham (Video)

Bayer Leverkuseni ka kaluar në epërsi ndaj Tottenhamit në White Hart Lane.

Periskopi.com Sporti

Golin e ka realizuar Kevin Kampl në minutën e 65-të për të kaluar në epërsi skuadrën e tij. /Periskopi.com