manchester city

Kurrë nuk do të luajë për këtë skuadër

Joe Hart ka deklaruar se më nuk do të luajë për Manchester Cityn ndërsa kalimin e tij në Torino e sheh si urë lidhëse për ndonjë transfer të ndonjë klub tjetër.

Periskopi.com Sporti

Gardiani numër një i Anglisë ishte informuar nga menaxheri Pep Guardiola se nuk ishte në planet e tij. Me ardhjen e Claudio Bravos nga Barcelona, ishte e qartë se Hart nuk ishte i dëshiruar më nga spanjolli.

“Nuk jam këtu për të treguar se çfarë mund të bëj, jam këtu sepse duhet të shikoj për tjetër klub pasi nuk kisha mundësi që të rregulloja gjërat përfundimisht”, ka thënë Hart në një intervistë për Sky Sports.

1hart-barcelona
Joe Hart, Manchester City

“Dua të luaj mirë, ashtu si për Torinon dhe nëse interesohet ndonjë ekip nuk mendoj se Manchester City do të bllokonte kalimin”, ka shtuar ai. /Periskopi/

belotti

Belotti transferohet tek ky klub në Premier Ligë?

Sulmuesi italian i Torinos, Andrea Belotti, është duke kaluar në një super formë në këtë sezon me skuadren torineze dhe kombëtaren italiane.

Periskopi.com Sporti

Sipas Gazetës Dello Sport, Torino është duke dëshiruar të nënshkruajë kontratë të re me italianin dhe të fut një klauzolë prej 80 milionë euro, për të larguar interesimin nga klubet angleze.

Besohet se Arsenali dhe Manchester United janë të interesuara të nënshkruajnë me 22-vjeçarin.

Belotti për Torinon ka zhvilluar 48 paraqitje ku ka shënuar 22 gola. /Periskopi.com/

ajeti

A e keni pritur këtë nga Ajeti?

Arlind Ajeti sipas të gjitha gjasave do të largohet së shpejti nga Torino.

Periskopi.com Sporti

Kështu ka shkruar “Tuttosport”, që zbulon dy klubet e interesuara për kosovarin.

Mbrojtësi i Kombëtares po kërkohet me ngulm nga Pescara dhe Crotone, të cilat e shohin Ajetin si përforcim emergjent për afatin kalimtar të janarit, përcjellë “Lajmi.net”.

Ajeti nuk është i kënaqur aspak me minutazhën te Torino dhe kjo është arsyeja kryesore se pse llapjani po e mendon largimin.

ajeti

Mihajlovic: Do të ketë minuta edhe për Ajetin

Mbrojtësi i kombëtares shqiptare, Arlind Ajeti ende nuk e ka gjetur vetën tek skuadra e Torinos.

Periskopi.com Sporti

Ish trajneri i Milanit, Sinisa Mihajlovic, i ka premtuar mbrojtësit shqiptar se do të ketë minuta në javët e ardhshme. Ajeti është rikthyer nga lëndimi por ende nuk është i gatshëm për të startuar.

“Ajeti është mirë fizikisht, por ende nuk mund të luajë 90 minuta të plota. Ai është një lojtar ndryshe nga të tjerët, pasi po flasim për një mbrojtës tipik që markon dhe do të ketë hapësirat e tij”.

“Kur flisja për atë që ekipi duhet të bëjë dhe vëmendjen që duhet t’i kushtojmë detajeve, e kisha fjalën pikërisht për këtë karakteristike”.

“Nuk mund ti shpenzojmë të gjitha energjitë për një pjesë loje dhe pastaj të ecim në fushë. Ekipi duhet të luajë me angazhim dhe zemrën që karakterizon këtë fanellë”, kanë qenë fjalët e Mihajlovic. /Periskopi.com

ajeti

A do të debutojë Ajeti sot ndaj Interit?

Mbrojtësi i Kombëtares Shqiptare, Arlind Ajeti me gjasë do të debutojë sonte për skuadrën e tij, Torino.

Periskopi.com Sporti

Torinezët takohen me Interin me fillim nga ora 20:45, në ndeshjen e cila zhvillohet në kuadër të Serie A.

Ajeti ka vuajtur nga dëmtime të shumta muajve të fundit dhe tani duket se ka ardhur momenti që të tregojë vetën në fushën e lojës. /Periskopi.com

ajeti

Rikthehet Ajeti

Periskopi.com Sporti

Mbrojtësi i Kombëtares Shqiptare, Arlind Ajeti është rikthyer në stërvitje, pas dëmtimit të një muaji më parë, i cili ia pamundësoi paraqitjen ndaj Maqedonisë në kualifikimet për Botërorin 2018.

23-vjeçari ka nisur të stërvisë sërish me skuadrën e tij italiane, Torino, ndërsa ende nuk ka debutuar me skuadrën në fjalë në Serie A.

Ende nuk dihet nëse Ajeti do të jetë i gatshëm për dy sfidat e ardhshme të Kombëtares Shqiptare, atë kundër Lichtenshtejnit dhe Spanjës në muajin tetor. /Periskopi.com

hart

Hart pranë Torinos

Periskopi.com Sporti

Portieri i Manchester Cityt, Joe Hart është shumë pranë zyrtarizimit si lojtar i Torinos.

Anglezi pritet t’i kalojë së shpejti vizitat mjekësore te skuadra italiane, ndërsa ai do të jetë i huazuar për një sezon te kjo skuadër, shkruan BBC.

29-vjeçari nuk bën pjesë në planet e afërta të Pep Guardiola’s. /Periskopi.com