Klubi i njohur shqiptar shkarkon trajnerin

Ka zgjatur vetëm dy javë aventura e Roberto Cevolit në stolin e Teutës.

Periskopi.com Sporti

Trajneri italian është shkarkuar pas humbjes së sotme 1:0 ndaj Vllaznisë.

Lajmin e bëjnë të ditur burime të sigurta për “Panorama Sport”, ndërsa në numrin e së dielës në gazetën e shtypur do mund të lexoni edhe sqarimin e presidentit Edmond Hasanbelliu.

48-vjeçari Çevoli mori drejtimin e skuadrës durrsake para dy javësh, duke zëvendësuar bashkëkombësin e tij Çezare Bexhi. Nën drejtimin e tij, “Djemtë e detit” morën dy humbje dhe një fitore.