‘Stupcat’ marrin kartelat e para të tifozëve ‘Dardanët’ (Foto)

‘Stupcat’ njihen si tifozët më të mëdhenj të Përfaqësues së Kosovës në futboll.

Periskopi.com Sporti

Ata nuk lënë ndeshje pa e shikuar dhe gjenden gjithmonë afër ekipit.

‘Stupcat’ tashmë janë edhe tifozë ‘me letra’, pasi që kanë marr kartelat e para të anëtarësisë së ‘Dardanëve’.

‘Dardanët’ janë tifozët zyrtar të Kosovës, ndërsa Vedat Bajrami do ta mbajë kartelën më numër 2, shkruan Telegrafi.

Kartelat e Dardanëve me emrat e Stupcave

Tifozi i tretë është Mensur Safçiu.

Madje kartelat e tyre janë ‘gold’, më të rëndësishmet.

Shpresojmë që Kosova do t’i gëzojë me një fitore, pasi në katër ndeshje kanë marrë vetëm një barazim dhe kanë tri humbje.

Si tallej Vedati i Stupcave me Presidentin Rugova (video)

Më poshtë mund të shihni një video që është postuar së voni në internet, por që Vedati i Stupcave tallet me Presidentin Ibrahim Rugova.

Periskopi.com Limonada

Aty bëhet kinse ai flet në gjuhën italiane.

JO vetëm një, Vedati ishte edhe në Portokalli në vitin 2005 për të imituar Rugovën./ Periskopi

 

 

 

 

Vedati i ‘Stupcave’ i sjellë dy përforcime Ismet Munishit te Drita

Pasi angazhoi Ismet Munishin në postin e trajnerit, Drita i ka bërë edhe dy përforcime.

Periskopi.com Sporti

Ekipi gjilanas është përforcuar me sulmuesin kolumbian, Arleison Martinez, dhe qendërmbrojtësin brazilian, Alan Ferreiera.

Të dy këta janë lojtarë profesionistë dhe në Dritë vijnë si të lirë, kanë bërë të ditur menaxherët e tyre, shkruan Zëri.

Ardhjen e këtyre dy lojtarëve në klubin kosovar e kanë mundësuar menaxherët e njohur, Vedat Bajrami dhe Luan Ahmetaj në bashkëpunim me “Alda Sport”, e cila merret me menaxhim dhe transferim të futbollistëve.

Vedati nën pronësi e ka edhe mesfushorin anësor të Prishtinës, Guthier Makenda.

Seriali ‘O sa mirë’ rifillon pas dy javësh, i bashkohen edhe ‘Stupcat’

Periskopi.com Video

‘Stupcat’ dhe artistë të tjerë përkrahin Kosovën në Shkodër

Përfaqësuesja e Kosovës do të ketë përkrahje mjaft të madhe në ndeshjen e nesërme përballë Kroacisë në Shkodër.

Periskopi.com Sporti

Në stadiumin Loro Boriçi pritet të jenë edhe grupi i aktorëve të njohur kosovar ‘Stupcat’, si dhe artistë të tjerë.

Vedat Bajrami ka shpërndarë një fotografi ku shihen artistët së bashku para nisjes për Shqipëri.

stupcat /Periskopi.com