BARCELONA, SPAIN - FEBRUARY 28:  Sergio Busquets of FC Barcelona is brought down by Steven N'Zonzi of Sevilla FC during the La Liga match between FC Barcelona and Sevilla FC at Camp Nou on February 28, 2016 in Barcelona, Spain.  (Photo by David Ramos/Getty Images)

Chelsea e dëshiron N’Zonzin e Sevillas

Chelsea do të garojë me Juventusin për transferimin e mesfushorit francez të Sevillas, Steven N'Zonzi, përcjell "Tuttosport".

Periskopi.com Sporti

N’Zonzi 27-vjeçar kishte kaluar te Sevilla nga Stoke City në verën e vitit 2015 dhe ka pasur një paraqitje impresive, duke u rënë në sy skuadrave më të mëdha evropiane. Chelsea i Antonio Contes ka bërë tashmë një ofertë, ndërsa po ashtu po interesohen edhe Leicester City e Barcelona.

Por Juventusi duket se është para në garën për transferimin e francezit dhe kampioni i Italisë është i gatshëm të paguajë 26.5 milionë funte sa është klauzola për lirim në kontratën e 27-vjeçarit me Sevillan.

 

vidal-pogba

Juventus gjen zëvendësuesin e Pogbas

Juventus është duke u interesuar për mesfushorin e Sevillas, Steven N’Zonzi.

Periskopi.com Sporti

Kampioni aktual i Serie A është në kërkim të një zëvendësimi afatgjatë për të larguarin drejt Manchester United, Paul Pogba.

Prandaj, për drejtuesit e bardhezinjve N’Zonzi është alternativa më e mirë. /Periskopi.com

barcelona

Barcelona e do këtë futbollist

Barcelona është duke shfaqur interesim për mesfushorin e Sevillas, Steven N’Zonzi.

Periskopi.com Sporti

Mediat angleze raportojnë se drejtuesit e klubit katalunas e dëshirojnë francezin si alternativë të Sergio Busquets, në rast se ky i fundit lëndohet.

N’Zonzi ka treguar formë mjaft të mirë te skuadra andaluziane.

Në të kaluarën, lojtari në fjalë ka qenë pjesë e Stoke Cityt. /Periskopi.com