Juventus' Leonardo Bonucci (L) and teammate Stephan Lichtsteiner of Switzerland acknowledge fans at the end of the Serie A football match between Juventus and Fiorentina at the Stadio Artemio Franchi in Florence on September 25, 2012. AFP PHOTO / FABIO MUZZI

        (Photo credit should read FABIO MUZZI/AFP/GettyImages)

Largohet nga Juventus, shkon te Barcelona?

Mbrojtësi i Juventusit, Stephan Lichtsteiner dëshiron të largohet nga bardhezinjtë. Barcelona interesohet për të.

Periskopi.com Sporti

Zvicerani ka humbur vendin në formacionin bazë pas ardhjes së Dani Alves dhe Juan Cuadrados.

Kjo duket se është arsyeja kryesore pse 32-vjeçari dëshiron largimin nga skuadra torineze.

Në anën tjetër, për të është duke u interesuar Barcelona, klub i cili mund të bëjë ofertë për të në afatin kalimtar të janarit.

Kontrata aktuale e zviceranit me Juventusin skadon në verën e vitit të ardhshëm. /Periskopi.com