Kontrabanduesit shkarkojnë 2.5 tonë drogë para syve të pushuesve

Periskopi.com Lajme

policia

Këto janë masat që Policia Shqiptare do të marrë para ndeshjes Shqipëri-Spanjë

Policia e Shkodrës ka marrë një sërë masash për mbarëvajtjen e ndeshjes Shqipëri-Spanjë, qe do të luhet të dielën në orën 20:45 në stadiumin “Loro Boriçi”.

Periskopi.com Sporti

Masat e policisë konsistojnë në kufizimin e qarkullimit dhe parkimin e automjeteve. Po ashtu, policia beri te ditur se futja e tifozëve do të nisë në orën 17:00 me qëllim shmangien e konfuzionit.

Blutë e Shkodrës kanë kërkuar mirëkuptimin e sportdashësve që do të marrin pjesë në këtë aktivitet në respektimin dhe zbatimin e këtyre masave si dhe pajisjen me biletë dhe dokument identifikimi, duke shmangur njëkohësisht mbajtjen me vete dhe futjen në ambientet e stadiumit të, sendeve të forta, borive, shisheve të çfarëdolloj, fishekzjarrëve, monedhave apo sendeve metalike, pasi në hyrje do të kontrollohen fizikisht të gjithë.

Gjithashtu, të gjithë administratorët e bizneseve që zhvillojnë aktivitet tregtar përreth dhe në afërsi të stadiumit “Loro Boriçi” të tregohen mirëkuptues duke i mbyllur aktivitetet në orën 14:00.

Ku duhet të lëvizni me makinë:

Për lëvizjen e automjeteve dhe parkimin e tyre do të përdoret Unaza e Qytetit Shkodër, si nga krahu lindor ashtu edhe nga krahu perëndimor, rrugë e cila do të orientohet dhe monitorohet nga shërbime policore.

Për parkim të automjeteve në qytetin Shkodër do të përdoren këto vende:

– Sheshi “Mehmet Shpendi” tek ish Ndërmarrja e Fermentimit.

– Gjatësia e rrugës së Shkollës së Mesme Industriale “Arben Broci”.

– Sheshi tek stacioni i trenit të udhëtarëve.

– Sheshi dhe rruga tek “Fusha e Druve” në unazën lindore.

Rrugët ku nuk duhet të parkoni:

Nga ora 08:00, nuk do të lejohet parkimi i automjeteve, si dhe do të bëhet largimi i automjeteve të parkuara në këto akse rrugore:

– Në rrugën “Bujar Bishanaku”, (ose rruga e gjerë e Kirasit), duke filluar nga ora 08:00, dt.09.10.2016 nuk do të lejohet parkimi i automjeteve dhe nga ora 12:00 do të ketë ndalim të qarkullimit rrugor dhe ndalim të parkimit të automjeteve në të dy kahet e rrugës, deri në orën 24:00.

– Unaza perendimore,duke filluar nga Rr. Bajram Curri deri te Rr.Ibrahim Rugova.

– Rruga Muhamet Dibra deri te parkimi i stadiumit.

Kufizimi ne qarkullim:

Marrja e këtyre masave bëhet për arsye se rruga “Bujar Bishanaku”, do të jetë e vetmja rrugë kryesore e hyrje-daljes së tifozave vendas dhe të huaj.

  1. Në aksin bulevardi “Zogu i Parë” (ose sheshi Parrucë deri tek “Ish 5-Heronjtë”), duke filluar nga ora 10:00 do të ketë kufizim të qarkullimit dhe ndalim parkimi të automjeteve në të dy kahet e rrugës, deri në orën 24:00.
  2. Do të ndalohet parkimi i automjeteve dhe lëvizja e tyre nga degëzimet e rrugës që të çojnë në rrugën “B. Bishanaku” dhe anasjelltas, nga ora 10:00 deri në ora 24:00.
  3. Do të ndalohet parkimi dhe lëvizja e automjeteve në rrugën “Zyhdi Repishti” (rruga e ish poligonit të qitjes) nga ora 10:00 deri në orën 24:00.
  4. Do të ndalohet parkimi dhe lëvizja e automjeteve në rrugën e tregut industrial dhe fruta-perime në Zdrale nga ora 10:00 deri në orën 24:00.
  5. Do të ketë kufizim lëvizjeje të automjeteve në orët e pasdites deri në përfundim të ndeshjes në segmentet rrugore:

“Xhabije – Parrucë”

“Sheshi 2 Prilli – Parrucë”

“Kryqëzimi i ish degës – Ish 5-Heronjtë”

“Kryqëzimi i Rusit – Ish 5-Heronjtë”

nijhuis

Ky do të jetë gjyqtari për ndeshjen Shqipëri-Spanjë

UEFA ka përcaktuar gjyqtarët e ndeshjes Shqipëri-Spanjë.

Periskopi.com Sporti

Arbitri kryesor për këtë sfidë do të jetë holandezi Bas Nijhuis, ndërsa asistentët e tij do të jenë Rob van de Ven dhe Carls Shap.

Shqipëria pret nesër mbrëma Spanjën në ndeshjen e radhës kualifikuese për Botërorin 2018. /Periskopi.com

kombetarja-8-620x330

Nuk ka më bileta për sfidën Shqipëri-Spanjë

Kombëtarja Shqiptare dhe Spanja do të takohen më 9 tetor në Loro Boriçi në kuadër të Kualifikimeve për Botërorin 2018.

Periskopi.com Sporti

Mirëpo, më nuk kanë mbetur bileta për ta ndjekur këtë ndeshje në stadiumin e Shkodrës.

Këtë e ka konfirmuar për Panorama Sport njëri prej drejtuesve të Federatës Shqiptare të Futbollit, Ilir Shulku.

“Për ndeshjen me Spanjën nuk ka më asnjë biletë në shitje”, tha ai.  /Periskopi.com