basaksehir_sevinc_cikalleshi_altug_161215

Cikalleshi shënon një perlë për fitoren e Basaksehirit në Kupën e Turqisë (Video)

Istanbul Basaksehir ka shënuar fitore minimale në udhëtim tek Yeni Amasya në kuadër të Kupës së Turqisë.

Periskopi.com Sporti

Ishte sulmuesi i kombëtares së Shqipërisë, Sokol Cikalleshi që i dha fitoren skuadrës turke përmes një super goli të realizuar në minutën e 73’. /Periskopi/

 

de biasi

De Biasi: Këta dy futbollistë të Kombëtares duhet të ndërrojnë skuadrat

Përzgjedhësi i Kombëtares Shqiptare të futbollit, Gianni de Biasi i ka këshilluar dy futbollistët kuqezinj, Ermir Lenjani dhe Sokol Cikalleshi që të ndërrojnë skuadrat.

Periskopi.com Sporti

Cikalleshi është pjesë e skuadrës turke Istanbul Baksasehir, ndërsa Lenjani është pjesë e skuadrës franceze, Nantes, ku nuk po arrinë të sigurojë një vend në formacionin bazë.

“Më vjen keq për Lenjanin dhe Cikalleshin, por dy lojtarët duhen larguar nga skuadrat ku janë, kanë mungesë të mëdha të lojërave. Le ta bëjnë këtë gjatë afatit të janarit, ndryshe kurrë nuk do të luajnë në kombëtare”, deklaroi De Biasi. /Periskopi.com