Ky është parashikimi i motit për sot

Moti sot në Kosovë, e diel 12 mars 2017 parashikohet të jetë kryesisht me vranësira dhe reshje shiu.

Periskopi.com Lajme

Era do fryj nga Veriu 10 deri 30 km/h.

Ndërkohë parashikohet që temperaturat minimale do të lëvizin nga 0-C ndërsa ato maksimale pritet të arrijnë deri 5-C.

Moti sot në Kosovë

Moti sot në Kosovë, e diel 27 nëntor 2016 parashikohet të jetë mot me vranësira dhe reshje shiu.

Periskopi.com Lajme

Era do fryj nga Jug-Lindja deri 25 km/h.

Ndërkohë parashikohet që temperaturat minimale do të lëvizin nga3-C ndërsa ato maksimale pritet të arrijnë deri 9-C.

Përmbyten rrugët e Tiranës, një grua për pak humbet jetën (Foto&Video)

Shirat e dendur kanë bërë që rrugët e kryeqytetit të përmbyten.

Periskopi.com Lajme

kjo ka bërë që një grua për pak të mbytet tek “9 Katëshet”.

Për fat aty kanë qenë disa punonjës policie, që e kanë shpëtuar.

permbytje tirane-2 tirane-3 tirane-4