ramos

Sergio Ramos me ndërhyrje të tmerrshme ndaj shokut të skuadrës (Video)

Në prag të “El Clasico”, mbrojtësi i Real Madridit, Sergio Ramos gjatë stërvitjes ka ndërhyrë dhunshëm në dëm të spanjollit Nacho.

Periskopi.com Sporti

Kjo ndërhyrje u ndodhi gjatë stërvitjes së sotme dhe Nacho duket vërtet i lënduar, shkruan Albeu.

Shpresojmë të jetë një ndërhyrjepa pasoja pasi Madridi gjendet në prag të një ndeshje shumë të rëndësishme kundër Barcelonës.

real

Lajm i jashtëzakonshëm për Zidane (Foto)

Sergio Ramos është kthyer në stërvitje me Real Madridin.

Periskopi.com Sporti

Ky është një lajm i jashtëzakonshëm për trajnerin e ‘los blancos’, Zinedine Zidane, para derbit me Atletico Madrid.

Ramos ishte lënduar në ndeshjen kundër Shqipërisë, duke munguar në disa ndeshje për Realin.

Ai tashmë këtë lëndim e ka lënë mbrapa dhe është i gatshëm plotësisht për derbin e së shtunës që do të zhvillohet në Vincente Calderon. /Periskopi.com

ramos

 

 

ramos

Ja kur do të kthehet Sergio Ramos

Derisa 15 lojtarë të "Los Blancos" janë të angazhuar me Kombëtaret e tyre për ndeshjet e ardhshme eleminatore të Kampionatit Botëror Rusia 2018.

Periskopi.com Sporti

Sergio Ramos është shumë afër të jetë në 100% e tij për ndeshjen e ardhshme të Realit, pasi Marca raporton se ai është rikthyer stërvitjeve të lehta me fizioterapeutët e klubit.

Ka dyshime për Casemiron për kontestin e ardhshëm, me lojtarin i cili kishte pësuar një lëndim më serioz në një përballje kundër Espanyolit në shtator, dhe stafi mjekësor beson se brazilianit do t’i duhen edhe 3 javë për rikuperim të plotë

Ndërkohë, Benzema dhe Pepe ende janë në dyshim pasi dyshja është lënë jashtë për një kohë të pacaktuar për shkak të lëndimeve. /Periskopi.com

ramos

Gjigandi anglez me ofertë të madhe për Ramos

Chelsea është shumë i interesuar të transferojë kapitenin e Real Madridit, Sergio Ramos.

Periskopi.com Sporti

Është trajneri i të kaltërve të Londrës, Antonio Conte, ai i cili e dëshiron gjithsesi spanjollin në skuadër.

E përditshmja spanjolle AS shkruan se londinezët janë të gatshëm të ofrojnë një ofertë tejet të lartë, vetëm e vetëm që ta kenë 30-vjeçarin në radhët e tyre. /Periskopi.com

ramos

Çka po ndodh me Ramos?

Kapiteni i Kombëtares së Spanjës, Sergio Ramos ka shkaktuar mbrëmë penaltinë e katërt në këtë sezon.

Periskopi.com Sporti

30-vjeçari ndërhyri ndaj futbollistit të Italisë, Edder në minutën e 81, ku gjyqtari akordoi penalti për italianët.

Ky ishte një gabim tjetër i madh i yllit të Real Madridit, pasi deri në ato çaste ‘furia e kuqe’ ishte duke avancuar 1:0, por pastaj Daniele De Rossi barazoi rezultatin nga penaltia. /Periskopi.com