Pauzë për seks në orar të punës dhe me pagesë? Shpejt bëhet me ligj në Suedi

Për disa aspekte, Suedia është parajsë për punonjësit. Suedia është një nga shtetet me kohën më të shkurtër të punës në Evropë, vendi ku për herë të parë u prezantua leja e atësisë, pra edhe burrat kanë të drejtë të marrin leje kur bëhen prindër, si dhe shumë benefite të tjera.

Periskopi.com Lajme

Propozimi vjen së fundmi nga Per-Erik Muskos, anëtar i këshillit bashkiak të Övertorneå, qytet në veri të Suedisë, pranë kufirit me Finlandën. Propozimi thotë që punëtorëve t’u ofrohet pushim 1 orë në ditë, i paguar, për të shkuar në shtëpi dhe të bëjnë seks…ose diku tjetër.

“Ekziston gjithmonë rreziku që personat që marrin leje të bëjnë një shëtitje në vend që të bëjnë seks. Por, shumë studime tregojnë që të bësh seks, është një gjë e shëndetshme”, tha ai në një intervistë për një gazetë lokale.

Ai arsyeton propozimin e tij me faktin se qyteti po vuan nga reduktimi i popullsisë dhe deficiti i lindjeve.

“Kjo do të thotë se lindja e fëmijës duhet të inkurajohet. Përderisa seksi është gjithashtu një formë e shkëlqyer, që ka efekte pozitive tek njeriu, përse të mos i inkurajojmë punonjësit tanë, që të përdorin një orë pushim, për të shkuar në shtëpi, të bëjnë seks me partnerin e tyre’, shkruhet në gazetë.

Zbulohen mesazhet! Nuk do ta besoni sa kërkon për një natë seks juristja superseksi nga Tirana

Seksbomba shqiptare, Redona Koçi, ka treguar se sa kushton nata për të bërë seks me të.

Periskopi.com +18

Sipas faqes në Instagram “Demaskime Shqiptare” ajo ka thënë 1000 euro kushton nata me të më një kusht: Që seksi të bëhet me mbrojtje.

Sipas fotos së postuar, asaj i kërkohen edhe disa shërbime tjera, por ajo thotë që do t’i tregojë në skype të gjitha.

Shikoni fotografinë:

Bën seks në gjykatë duke pritur vendimin, publikon videon në Twitter

Filmoi veten teksa bënte një akt seksual ndërsa ndodhej në gjykatë në pritje të vendimit për problemet e saj ligjore.

Periskopi.com +18

Vajza e filmoi veten në momente intime brenda gjykatës dhe më tej e publikoi videon në Twitter.

Në video ajo saktëson se ndodhet në një gjykatë të Florida, SHBA, për të zgjidhur disa probleme ligjore, shkruan noa.al.

“Sot u argëtuam aq shumë në gjykatë, gjetëm mënyrën për të zgjidhur problemet e mia ligjore. Shhhhtt, mos i’a thoni askujt”, shkroi ajo.

Gjyqtari që po ndiqte çështjen e saj u shpreh i neveritur dhe kërkoi të bëhen verifikime për rastin.

26- vjeçarja ndodhej në gjykatën Duval County Courthouse pasi kishte shkelur lirinë me kusht dhe në pritje të vendimit bëri aktin seksual, ndërsa video u publikua këtë të martë./a.y/noa.al

Seks dhe ryshfet, ish-kryeministri Berlusconi sërish në gjyq

Ish-kryeministri italian Silvio Berlusconi përballet me një tjetër gjyq, pasi u akuzua për korruptimin e dëshmitarëve për t’u mbyllur gojën” mbi akuzat se ka paguar vajza ta mitura për seks.

Periskopi.com Lajme

Në vitin 2013, Berluskoni u dënua për seks me një prostitutë minorene në atë që u bë i njohur si rasti i “bunga bunga”.

Ai u lirua në vitin 2015, pas një apeli, por prokurorët që pohonin se dëshmitarët ishin korruptuar , shkruan “BBC”.

Berluskoni, nga ana tjetër, mohon ashpër akuzat. Gjykimi i tij fillon më 5 prill /SYRI.net

Mike Tyson rrëfen me sa femra në ditë bënte seks kur ishte në burg

Gjatë kohës së qëndrimit në burg në Indianapolis, gjatë viteve 1992-1995, ai ka bërë aq shumë seks, saqë jo vetëm që nuk mund të stërvitej, por as që të shëtiste në oborrin e burgut, por vetëm se merrte veten në qelinë e tij!

Periskopi.com Limonada

Kështu shkruan në autobiografinë e tij legjenda e boksit botëror, Mike Tysoni, që përshkruan në të mjaft veprime kontraversive, sidomos, të viteve ’90.

Sidoqoftë, sikurse shkruan ai, gjatë jetës së tij, ai ka bërë shumë seks dhe, para se të futej në burg, ai “flinte”, çdo ditë, me 15 femra, një “mani” që e ndoqi atë edhe në burg.

Gjatë “mandatit” të tij trevjeçar pas hekurave, Tysoni, midis të tjerave, thuhej se “ka fjetur” edhe me një grua që ishte këshilltare për luftën kundër drogës. Ai i ofroi asaj, sipas autobigorafisë, rreth 10 000 dollarë që të kishte marrëdhënie seksuale me të, gjë të cilën ajo e pranoi.

Që nga ajo kohë, ajo i shkonte, rregullisht, për vizita Tajsonit në burg. Një nga truprojat e tij, para pak kohësh, bëri publike emrat e femrave që “kanë fjetur” me Tysonin dhe bëhet fjalë një shifër impozante prej 1300 femrash!

Po ashtu, ekzistojnë edhe disa histori të papublikuara, sipas njërës prej së cilës, Tysoni ka bërë seks me modelen e njohur Naomi Campbell, në një tualet, gjatë një mbrëmjeje argëtimi në New York dhe marrëdhnien seksuale ata të dy e kryen, ndërkohë që roje bënte truproja i lartpërmendur i Mike të hekurt!

 

 

Seks, alkool, drogë dhe … vdekje, njihuni me qytetin tragjik në Ukrainë (Foto)

Fotografitë tregojnë copëza të qytetit të Slavutych në Ukrainë. Ai u krijua pas shpërthimit katastrofik të Çernobilit, një nga fatkeqësitë më të mëdha në botë që ka lënë pasoja dekada më pas.

Periskopi.com +18

Fotografi i njohur zviceran Niels Ackerman ka fotografuar pjesa nga jeta e përditshme e këtyre personave që jetojnë në këtë qytet.

Një pjesë jo e vogël e të rinjve janë të dhënë pas alkoolit dhe drogërave, dhe seksit të shfrenuar.

“Më shumë njerëz kanë vdekur në Slavutych nga alkooli dhe droga, se sa nga rrezatimi bërthamor”, citohet fotografi nga “The Sun”.

nintchdbpict0002933613891484067848 nintchdbpict0002933613031484067847 nintchdbpict0002933613931484067846 nintchdbpict0002933613941484067845 nintchdbpict0002933612981484067844 nintchdbpict0002933613921484067843 nintchdbpict0002933612961484067842 nintchdbpict0002933612991484067840 nintchdbpict0002933613821484067839 nintchdbpict0002933612931484067838 nintchdbpict0002933613001484067836 nintchdbpict0002933613041484067835 nintchdbpict0002933613061484067834

Skandaloze në Kavajë: Djali bën seks me motrën 13 vjeçe dhe dhunon edhe prindërit

Një ngjarje skandaloze ka ndodhur në Kavajë, e cila është zbuluar mbrëmjen e djeshme kur policia ka vënë në pranga një 20-vjeçar. Burime nga policia thanë se një ditë më parë kanë vënë në pranga Agim Dakën, 20 vjeç nga fshati Koçaj.

Periskopi.com Lajme

Burimet policore thanë për SYRI.net se Dakaj është vënë në pranga sepse në banesën e tyre, ka kryer disa herë marrëdhënie seksuale me motrën e mitur me iniciale S. A. D., 12 vjeçe.

Por përveç kësaj ka ushtruar dhunë fizike dhe psikologjike edhe ndaj prindërve A. Daka dhe R. Daka.

Në momentin e arrestimit të riut i janë gjetur dhe sekuestruar me cilësinë e provës materiale 1 armë zjarri pushkë model 56. /SYRI.net

Ambasadori grek u ekzekutua nga dashnori i gruas pasi i kapi duke bërë seks (Foto)

Ambasadori i Greqisë në Brazil, i zhdukur të hënën e shkuar dhe i gjetur i vdekur i karbonizuar të enjten brenda një makine që kishte marrë me qira, dyshohet se është vrarë për motive pasioni.

Periskopi.com Lajme

Autorët e dyshuar janë gruaja e tij Francoise Amiridis, me të cilën ambasadori Kyriakos Amiridis kishte 15 vite që ishte martuar, si dhe tre agjentë të policisë.

Një nga autorët e dyshuar quhet Sergio Gomes Moreira Filho dhe kishte një marrëdhënie intime me gruan e ambasadorit 59-vjeçar. Policia i kërkoi gjykatës të lëshojnë 4 urdhër-arreste për autorët e dyshuar.

Raportohet se ambasadori e ka gjetur gruan e tij duke bërë seks me Sergio Gomes Moreira Filho, në banesën e pushimeve në Rio. Pas sherrit që ka bërë me të shoqen është larguar, për të mos u kthyer kurrë.

Edhe pse u zhduk të hënën e shkuar, zhdukja u raportua me vonese 48 orë në polici nga gruaja e tij.

Gjatë marrjes në pyetja gruaja ka dhënë dëshmi kontradiktore, por ka pranuar lidhjen me një oficer të Policisë Ushtarake. Edhe ky i fundit është marrë në pyetje, duke mohuar se s’kishte lidhje me gruan e ambasadorit, por më pas ka pranuar lidhjen mes tyre.

a3-3771483126431 a5-3171483126430 a6-2641483126429 a1-3931483126428

Studim: Sa shpesh duhet të bëni seks bazuar në moshën që keni

A keni menduar ndonjëherë nëse po bëni marrëdhënie seksuale mjaftueshëm, pak ose tepër?

Periskopi.com Shëndeti

Problemi kryesor në jetën seksuale qëndron në faktin se ju kaloni pak kohë cilësore me partnerin tuaj, që ndikon shumë në jetën tuaj seksuale.

Për më shumë, ju duhet ta dini se stresi i përditshëm dhe karakteret e njerëzve përreth jush, ndikojnë në kualitetin e jetës tuaj seksuale, raporton Periskopi

Në këtë pikë, ju duhet ta dini se përderisa për dikë është mjaftueshëm të ketë marrëdhënie seksuale dy herë në javë, për të tjerët mund të jetë pak apo edhe tepër.

Instituti Kinsey ka bërë një hulumtim, që bazuar në moshën tregon se sa herë duhet të keni marrëdhënie seksuale:

18 -29 vjeç: mesatarisht 112 herë në vit duhet të kenë marrëdhënie seksuale

30-39 vjeç: mesatarisht 86 herë në vit

40-49 vjeç: mesatarisht 69 herë në vit

Për më tepër ky hulumtim tregoi se 13% e qifteve të martuara bëjnë vetëm disa herë marrëdhënie seksuale në vit, 45% e tyre kanë seks disa herë në muaj, 34% e tyre kanë seks dy deri tre herë në javë dhe 7% e tyre kanë seks katër ose më shumë herë në javë.

Duke parë hulumtimin, shumë të martuar kanë bërë një studim mes vete dhe kanë treguar minimalen e duhur, mesataren dhe numrin ideal të marrëdhënieve seksuale që duhet bërë brenda muajit qiftet e martuara.

Minimum: një herë në muaj

Mesatare: Një herë në javë

Ideale: Tre deri në pesë herë në javë./ Periskopi

Femrat që bëjnë më shumë seks kanë diçka më shumë se të tjerat

Femrat të cilat shpesh bëjnë seks kanë kujtesë më të mirë, kanë treguar hulumtimet. Shkencëtarët kanadezë kanë gjetur lidhjen midis seksit dhe hipokampusit zonë në tru e cila kontrollon emocionet, kujtesën dhe sistemin nervor.

Periskopi.com Shëndeti

Në hulumtim kanë marrë pjesë 78 femra nën moshën 30-vjeçare, transmeton Telegrafi.

Atyre u janë treguar fotografitë e fytyrave të njerëzve dhe fjalë abstrakte, ndërkaq kanë pasur për detyrë të mbajnë në mend sa më shumë fotografi dhe fjalë.

Rezultatet kanë treguar që femrat të cilat kanë më shpesh seks janë më të mira në kujtesë dhe në fjalë abstrakte, mirëpo se a kanë shpesh seks apo jo nuk ka ndikuar në mbajtjen në mend të fytyrave të njerëzve.

Është e njohur që seksi ul tensionin dhe stresin dhe vetvetiu u ndihmon njerëzve që të mendojnë pa ngarkesa të cilat i shkakton stresi.

Kështu, truri nuk është i ngarkuar me informacione të panevojshme, andaj mbajtja në mend e informacioneve të reja është më e mirë.

 

Behgjet Pacolli kujton me kë bëri seks për herë të parë (Video)

Në emisionin 'Me Shukin', Behgjet Pacolli ka folur rreth jetës së tij private, punës, shoqërisë.

Periskopi.com Limonada

Në minutën e 17 të kësaj interviste ai u vë në një pozitë të sikletshme kur u pyet a i kujtohet se kë e ka puthur për herë të parë dhe a i kujtohet me kë ka bërë seks për herë të parë, shkruan lajmi.net

Pacolli ka treguar se i kujtohet shumë mirë madje secila femër që ka pasur punë me të i kujtohet detajisht pasi që çdo gjë që ka bërë ka bërë me shpirt dhe janë gjëra që nuk harrohen.

Kujtojmë se 65-vjeçari ka qenë i martuar për tre vjet me bukuroshen italiane me prejardhje shqiptare Anna Oxa (1999–2002) ndërsa aktualisht është i kurorëzuar me rusen, Mashën./lajmi.net

Skandalet seksuale që shokuan botën e lashtë

Skandalet seksuale nuk janë një fenomen i kohëve të sotme, por kanë ekzistuar që në kohët më të lashta. Shpesh skandalet seksuale kanë ndryshuar kursin e perandorive të hershme, por edhe kursin e vetë njerëzimit.

Periskopi.com Limonada

Për më tepër po prezantojmë disa nga skandalet më të famshme të lashtësisë.

  1. Komploti i Egjiptit

 

Rreth vitit 1155 p. e. s. faraoni Rameses III i Egjiptit u vra nga një komplot i drejtuar nga gruaja e tij, Tiye. Pasardhësi i tij Rameses IV ngriti një komision prej 12 gjyqtarësh për të hetuar konspiracionin. Gjyqtarët zbuluan se në komplot u përfshinë disa zyrtarë gjykatash dhe disa gra pa kurorë, ku të gjithë u ekzekutuan.

Në të vërtetë vetë hetimi u dekonsirua nga një tjetër seksual seksual, ku u zbulua se tre gjyqtarë të përfshirë në hetim, u joshën nga mantenutat e përfshira në konspiracion. Sipas të dhënave të lashta, “këto gra bënë disa festa të këndshme me këta gjyqtarët”.

Njërit prej gjykatësve iu pre hunda dhe veshët, ndërsa i dyti u dërgua në azil, i cili më pas vrau veten. Ndërsa i treti veçse u qortua, ndoshta për shkak se dëshmoi kundër dy gjyqtarëve të parë.

  1. Tempulli i errët i Isis

Gjatë mbretërimit të perandorit romak Tiberius, Roma u përfshi nga një skandal i pazakontë seksual. Sipas Jozefit, një titullarë i quajtur Decius Mundus kishte dëshirë të shkonte me një grua të martuar të quajtur PAulina. Madje i ofrojë asaj 2000,000 drahmas që të kalonte një natë me të, por Paulina e respektueshme refuzoi.

Decius nuk u dorëzua kaq lehtë. E dinte që Paulina ishte një idhtare e devotshme e zotëve të lashtë. Kështu që ai korruptoi një prift të zotit Isis që t’i thonte Paulinës se dëshironte ta takonte zoti Anubis. Paulina e detyruar shkoi tek tempulli në mbrëmje, ku Decius e priste i maskuar si zoti Anubis.

Në errësirrë, Paulina kujtoi se Decius ishte Anubis dhe “perfomojë një natë të gjatë shërbimi për të”. Disa ditë më vonë, Dacius i tha saj të vërtetën, duke u mburrur se kishte kursyer 200,000 drahmas. E tmerruar, Paulina u ankua tek perandori. Prifti u kryqëzua, dhe tempulli i Isis u dogj. Ndërsa Decius u dërgua në azil.

  1. Mbreti që kërkonte njerëz të lakmonin gruan e tij

Candaules ishte mbret i Lydias, një mbretëri e fuqishme e kohës në Turqinë e sotme. Sipas Herodotit, Candaules mburrej vazhdimisht për gruan e tij të bukur. Në vitin 718, ai i kërkoi truprojes së tij, Gyges, nëse dëshironte të shihte mbretëreshën lakuriq.

Gyges nuk e pranoi një gjë të tillë. Por Candaules insistoi, duke i thënë atij që të fshihej prapa derës së dhomës që të mund të shihte mbretëreshëm pakuriq. Fatkeqësisht ajo e dalloi Gygesin dhe u tërgua.

Pasi e mori vesh, ajo i dha dy mundësi Gyges-it: Ose të vriste Candaules-in e të martohej me të, ose do të akuzohej publikisht për spijunim, duke nxitur Candaulesin që të ekzekutonte Gyges.

Gyges zgjodhi opsionin e parë, atë natë, Candaules hyri në dhomë dhe u ther deri në vdekje nga Gyges – i cili ishte fshehur sërish pas derës.

  1. Crassus dhe e virgjëra

Marcus Licinius Crassus ishte një nga njerëzit më të pasur në histori dhe një nga figurat më të fuqishme të Romës. Kështu që kur u kap në skandal seksual, ky ishte lajm i madh për kohën. Ai u akuzua sepse u përpoq të joshte një femër të virgjër.

E virgjëra ishte një priftëreshë e cila lutej me pastërti, kështu që ishte një krim të kërkoje ta merrje në shtrat. Fatmirësisht për Crassus, ai kishte alibinë perfekte. Ai shpjegoi e virgjëra zotëronte një vilë të bukur, dhe se ai vinte vërdallë vetëm që t’i mbushte mendjen asaj t’ia shiste vilën.

Derisa Grassus ishte i famshëm për lakmitë e tij, gjykata u korruptua dhe e shfajësoi atë. Siç e përshkruan Plutarku me ironi: “Ishte ‘kopërracia’ e tij që e shpëtoi nga dënimi”.

  1. Mbishkrimet e çuditshme

Sigurisht që është e vështirë të kuptosh se çfarë mendonin njerëzit për skandalet seksuale në botën e lashtë. Një shembull interesant vjen nga mretëresha Hatshepsut, femra më e famshme faraon e Egjiptit. Thuhej se kishte një marrëdhënje me oborrtarin e saj, Senenmut.

Siç duket fjalët u përhapën së tepërmi atë kohë, derisa punëtorët e pikturuan në murin e Deir el Bahrit. Mbishkrimi përshkruan një figurë që mund të ketë veshur një veshje faraonike duke u penetruar. Kjo figurë është disi mashkullore, pa gjire dhe pa penis, e cila në fakt i shkonte për shtat Hatshepsut, e cila shpesh u pikturonte me një mjekët false.