Behgjet Pacolli

Behgjet Pacolli kujton me kë bëri seks për herë të parë (Video)

Në emisionin 'Me Shukin', Behgjet Pacolli ka folur rreth jetës së tij private, punës, shoqërisë.

Periskopi.com Limonada

Në minutën e 17 të kësaj interviste ai u vë në një pozitë të sikletshme kur u pyet a i kujtohet se kë e ka puthur për herë të parë dhe a i kujtohet me kë ka bërë seks për herë të parë, shkruan lajmi.net

Pacolli ka treguar se i kujtohet shumë mirë madje secila femër që ka pasur punë me të i kujtohet detajisht pasi që çdo gjë që ka bërë ka bërë me shpirt dhe janë gjëra që nuk harrohen.

Kujtojmë se 65-vjeçari ka qenë i martuar për tre vjet me bukuroshen italiane me prejardhje shqiptare Anna Oxa (1999–2002) ndërsa aktualisht është i kurorëzuar me rusen, Mashën./lajmi.net

Skandalet seksuale që shokuan botën e lashtë

Skandalet seksuale nuk janë një fenomen i kohëve të sotme, por kanë ekzistuar që në kohët më të lashta. Shpesh skandalet seksuale kanë ndryshuar kursin e perandorive të hershme, por edhe kursin e vetë njerëzimit.

Periskopi.com +18

Për më tepër po prezantojmë disa nga skandalet më të famshme të lashtësisë.

  1. Komploti i Egjiptit

 

Rreth vitit 1155 p. e. s. faraoni Rameses III i Egjiptit u vra nga një komplot i drejtuar nga gruaja e tij, Tiye. Pasardhësi i tij Rameses IV ngriti një komision prej 12 gjyqtarësh për të hetuar konspiracionin. Gjyqtarët zbuluan se në komplot u përfshinë disa zyrtarë gjykatash dhe disa gra pa kurorë, ku të gjithë u ekzekutuan.

Në të vërtetë vetë hetimi u dekonsirua nga një tjetër seksual seksual, ku u zbulua se tre gjyqtarë të përfshirë në hetim, u joshën nga mantenutat e përfshira në konspiracion. Sipas të dhënave të lashta, “këto gra bënë disa festa të këndshme me këta gjyqtarët”.

Njërit prej gjykatësve iu pre hunda dhe veshët, ndërsa i dyti u dërgua në azil, i cili më pas vrau veten. Ndërsa i treti veçse u qortua, ndoshta për shkak se dëshmoi kundër dy gjyqtarëve të parë.

  1. Tempulli i errët i Isis

Gjatë mbretërimit të perandorit romak Tiberius, Roma u përfshi nga një skandal i pazakontë seksual. Sipas Jozefit, një titullarë i quajtur Decius Mundus kishte dëshirë të shkonte me një grua të martuar të quajtur PAulina. Madje i ofrojë asaj 2000,000 drahmas që të kalonte një natë me të, por Paulina e respektueshme refuzoi.

Decius nuk u dorëzua kaq lehtë. E dinte që Paulina ishte një idhtare e devotshme e zotëve të lashtë. Kështu që ai korruptoi një prift të zotit Isis që t’i thonte Paulinës se dëshironte ta takonte zoti Anubis. Paulina e detyruar shkoi tek tempulli në mbrëmje, ku Decius e priste i maskuar si zoti Anubis.

Në errësirrë, Paulina kujtoi se Decius ishte Anubis dhe “perfomojë një natë të gjatë shërbimi për të”. Disa ditë më vonë, Dacius i tha saj të vërtetën, duke u mburrur se kishte kursyer 200,000 drahmas. E tmerruar, Paulina u ankua tek perandori. Prifti u kryqëzua, dhe tempulli i Isis u dogj. Ndërsa Decius u dërgua në azil.

  1. Mbreti që kërkonte njerëz të lakmonin gruan e tij

Candaules ishte mbret i Lydias, një mbretëri e fuqishme e kohës në Turqinë e sotme. Sipas Herodotit, Candaules mburrej vazhdimisht për gruan e tij të bukur. Në vitin 718, ai i kërkoi truprojes së tij, Gyges, nëse dëshironte të shihte mbretëreshën lakuriq.

Gyges nuk e pranoi një gjë të tillë. Por Candaules insistoi, duke i thënë atij që të fshihej prapa derës së dhomës që të mund të shihte mbretëreshëm pakuriq. Fatkeqësisht ajo e dalloi Gygesin dhe u tërgua.

Pasi e mori vesh, ajo i dha dy mundësi Gyges-it: Ose të vriste Candaules-in e të martohej me të, ose do të akuzohej publikisht për spijunim, duke nxitur Candaulesin që të ekzekutonte Gyges.

Gyges zgjodhi opsionin e parë, atë natë, Candaules hyri në dhomë dhe u ther deri në vdekje nga Gyges – i cili ishte fshehur sërish pas derës.

  1. Crassus dhe e virgjëra

Marcus Licinius Crassus ishte një nga njerëzit më të pasur në histori dhe një nga figurat më të fuqishme të Romës. Kështu që kur u kap në skandal seksual, ky ishte lajm i madh për kohën. Ai u akuzua sepse u përpoq të joshte një femër të virgjër.

E virgjëra ishte një priftëreshë e cila lutej me pastërti, kështu që ishte një krim të kërkoje ta merrje në shtrat. Fatmirësisht për Crassus, ai kishte alibinë perfekte. Ai shpjegoi e virgjëra zotëronte një vilë të bukur, dhe se ai vinte vërdallë vetëm që t’i mbushte mendjen asaj t’ia shiste vilën.

Derisa Grassus ishte i famshëm për lakmitë e tij, gjykata u korruptua dhe e shfajësoi atë. Siç e përshkruan Plutarku me ironi: “Ishte ‘kopërracia’ e tij që e shpëtoi nga dënimi”.

  1. Mbishkrimet e çuditshme

Sigurisht që është e vështirë të kuptosh se çfarë mendonin njerëzit për skandalet seksuale në botën e lashtë. Një shembull interesant vjen nga mretëresha Hatshepsut, femra më e famshme faraon e Egjiptit. Thuhej se kishte një marrëdhënje me oborrtarin e saj, Senenmut.

Siç duket fjalët u përhapën së tepërmi atë kohë, derisa punëtorët e pikturuan në murin e Deir el Bahrit. Mbishkrimi përshkruan një figurë që mund të ketë veshur një veshje faraonike duke u penetruar. Kjo figurë është disi mashkullore, pa gjire dhe pa penis, e cila në fakt i shkonte për shtat Hatshepsut, e cila shpesh u pikturonte me një mjekët false.