lfc

Shënohen dy gola brenda pak minutash në ndeshjen Bournemouth-Liverpool (Video)

Liverpool brenda dy minutave ka arritur të shnëojë dy gola.

Periskopi.com Sporti

Fillimisht ishte Saido Mane i cili shënoi pasi pranoi një top në thellsi të zones, ku doli i vetëm përball me portierin për rezultatin 0-1 në minutën e 20’.

Vetëm pas dy minutash Liverpool shënoi edhe golin e dytë kësaj radhe nga përmes belgut Origi, i cili kaloi portierin për të shnëuar nga një kënd i vështirë për 0-2. /Periskopi/

 

sadio-mane-liverpool-barcelona_3759250

Mane: Liverpool do të mposhtë Manchester United

Senegalezi i Liverpool, Saido Mane është i motivuar dhe beson se do të mposhtin Manchester United.

Periskopi.com Sporti

Anësori i Liverpool është transferuar këtë afat kalimtar nga Southampton, duke u bërë lojtari kyq i “të kuqëve” në këtë fillim sezoni.
Mane ka folur për ndeshjen e radhes që është derbi ndaj rivalëve kryesor Manchester United, që do të zhvillohet të hënë mbrëma nga ora 21:00 dhe është shprehur se do të mposhtin ekipin e Jose Mourinhos.

“Ne do të mposhtim Manchester United,” tha Mane.
“Sigurisht, unë mendoj kështu. Ne të gjithë besojmë se do të marrim tre pikët e plota ndaj United” shtoi Mane për Dail Telegraph.

Që nga transferimi i tij në Anfield, Mane ka shënuar 3 gola në shtatë paraqitje për Liverpool. /Periskopi.com