Rezultatet e anketës së TV Rrokum se kush do të jetë  fitues i zgjedhjeve në Kosovë

Ditë më parë janë përmendur zgjedhjet e parakohshme në vend, ku kanë pasuar me dikalrata të ndryshme nga përfaqësues të subjekteve politike. Tani akne filluara edhe sondazhet në lidhje me preferencat e qytetarëve për partitë politike, nëse zgjedhjet do të mbaheshin  shpejti.

Periskopi.com Lajme

 

Në një anketë të zhvilluar sot drejtpërdrejtë në TV Rrokum është thyer  një rekord ku kanë arritur 10 mijë mesazhe dhe komente nga qytetarët, me anë të së cilave kanë treguar se cilën parti e përkrahin.

Sipas këtij sondazhi Lëvizja Vetëvendosje prinë  me 122 vota, duke lënë pas partitë në pushtet.

Sipas këtij sondazhi rënie drastike pëson LDK e me vetëm 10 vota e pesta, ndërsa  PDK ka dal e dyta me 38 vota, Nisma dhe AAK në vendin e tretë me nga 23 vota, AKR e katërta me 11 vota, Iniciativa e RE me 2 vota  dhe e fundit Fjala me asnjë votë. / Periskopi/