rita

Rita Ora befason paparacët

Ajo ka kaluar një kohë të ngarkuar javëve të fundit teksa ka qenë duke promovuar “America’s Next Top Model” si edhe fushatën e linjës së të brendshmeve “Tezenis”, por ndryshe si zakonisht Rita Ora ka preferuar t’ju fshihet paparacëve, teksa ka mbërritur në aeroportin e Londrës, Heathrow, mbrëmjen e së premtes, pas koncertit në Varshav.

Periskopi.com Limonada

Këngëtarja 26-vjeçare ka mbuluar fytyrën e saj me mëngët e bluzës, ndërkohë që po dilte nga terminali së bashku me asistentët e saj.

Rita ishte e veshur me një kostum sportiv të gjerë, të shoqëruar me një kapele.

2d6e31fd00000578-3275782-image-a-107_1444996250739

Rita Ora paralajmëron bashkëpunim me këngëtarin e njohur (FOTO)

Rita Ora ka bërë të ditur se dëshiron që të bëjë muzikë bashkë me Zayn Mailk, pasi ka parë suksesin e hitit të tij me Taylor Swift.

Periskopi.com Limonada

Zayn ka incizuar “I don’t want to live forever” së bashku me Swift për “Fifty Shades Darket” dhe tash është Ora që e dëshiron atë në aksion.

 Rita që tash është duke punuar në albumin e saj të dytë, ka thënë: “Dua të bashkëpunojë me Zayn, ai është djalë shumë i mirë”.

“Ai është pjesë e familjes së njëjtë, ndajmë të njëjtin menaxhment. Jam shumë e lumtur për të. Më pëlqen shumë kënga e tij e re për Fifty Shades”, ka thënë Ora.

Rita Ora ka thënë se bashkëpunimet për albumin e ri përmbajnë plotë befasi.

nintchdbpict000288783875-e1481799390315nintchdbpict000289040451

Rita Ora super sensuale në “Love Magazine”

Periskopi.com Video

Befasohet Rita Ora, prezantuesja e njohur amerikane bën shqiponjën (Video)

“Oh kjo është shenja e vendit tim”, thotë Rita, tepër e emocionuar duke vazhduar edhe ajo të bëjë shqiponjën

Periskopi.com Limonada

Ylli shqiptar Rita Ora edhe një herë ka treguar se është “ambasadorja” më e mirë e shqiptarëve në botë. E ftuar në emisionin  e famshëm “Wendy Williams” Rita për të satën herë ka treguar se është shqiptare dhe për këtë ajo ndjehet krenare.

Për ta befasuar Ritën, fillimisht u përkujdes drejtuesja e emisionit e cila në një pjesë të bisedës bëri shqiponjën me duar të saj.

“Ajo është shqiptare, unë mendoja se ishte gjysmë me ngjyrë dhe gjysmë e bardhë,” i drejtohet ndërkohë prezantuesja audiencës.

“Të gjithë e mendonin këtë, por jo, jam shqiptare. Është çmenduri, jo të gjithë e njohin këtë vend të vogël. Është vend i bukur,” ka vazhduar këngëtarja 26 vjeçarja.

Rita është duke u prezantuar në emisionet më të shikuara amerikane duke promovuar programin e saj të ri.

Befasohet Rita Ora, prezantuesja e njohur amerikane bën shqiponjën

20161209095355759646

Rita Ora me pesë veshje në ditë

Periskopi.com Limonada

Këngëtarja shqiptare me famë botërore Rita Ora, përpos që është një këngëtare e talentuar, ajo gjithashtu njihet për kujdesin që ka për pamjen e jashtme.

Ajo shfaqet gjithmonë e mahnitshme ku këtë e tregon edhe në Nju Jork ku këngëtarja ndërroi pesë herë veshjen e saj, shkruan “DailyMail”.

Ajo ishte në Nju Jork për American Top Models ku çdo veshje e saj ishte më e mirë se tjetra.

rita-ora-thatgrapejuice-2014-600x798

Rita Ora ekspozon sërish format e saj seksi (Foto)

Periskopi.com Limonada

Këngëtarja nga Prishtina, Rita Ora njihet për linjat seksi, madje edhe për dukjen e tillë.

E guximshme, e  duke u shfaqur provokuese këngëtarja nuk di të ndalet më të tilla fotografi, shkruan IndeksOnline.

Rita sapo ka publikuar një fotografi, ku ekspozon gjoksin ‘bombastik’ dhe këmbët seksi, padyshim që këngëtares nuk i ka munguar as stili ku ajo shfaqet me një fustan të zi e që duket mjaft mirë./IndeksOnline/

Urimi i bukur i nënës së Ritës për ditëlindjen e saj (Foto)

Rita Ora nesër feston ditëlindjen e 26-të.

Periskopi.com Limonada

Vera Ora, nëna e Ritës ka qenë ndër të parat që ka uruar vajzën e saj për këtë ditëlindjen, e madje një ditë më herët.

Si zakonisht, Vera ka postuar një fotografi të Ritës kur ajo ka qenë e vogël dhe shihet në një fustan të verdhë, shkruan lajmi.net.

Vera ka shkruar fjalët e bukura të urimit, duke e quajtur Ritën ‘zog’, si zakonisht. Ajo ka shkruar: “Urime ditëlindja zog. Të dua për atë që je dhe çfarë je bërë. Nuk mund të mos përmend sa shumë e dua maicën që ke veshur që është një refleksion i qartë i energjisë tënde që e dëshiron çdokush”.

rita-ora-2014-billboard-bb30-6501

Kështu ia uron ditëlindjen Rita Ora vëllaut të saj

Këngëtarja nga Kosova me famë botërore, Rita Ora, ka munguar në ditëlindjen e vëllait të saj Donit, por i ka kërkuar falje për këtë mungesë me një postim në rrjetin Instagram.

Periskopi.com Limonada

Ajo sot i uroi ditëlindjen vëllait të saj Don Ora. Publikoi një fotografi të tij dhe urimi i saj ishte: “Për të vetmin vëlla që kam, urime ditëlindja e 19-të më i dashuri im, të dua dhe e dua mënyrën se si mendon që jam shumë e vjetër kur unë jam vetëm 25 vjeçare, paç ditën më të mirë ndonjëherë! Më fal që s’mund të jem me ty!”.

Rita dhe Gili

Gili e Rita Ora bashkë, sa shumë ngjajnë (Foto)

Këngëtarja shqiptare e njohur si Gili së fundmi e ka postuar një foto përkrah yllit botëror, Rita Orës.

Periskopi.com Limonada

Gili ka vendosur që kësaj fotografie të mos i vë asnjë mbishkrim.

Rita dhe Gili

e57c87632a27832909d1e5b8bbffdb83-l_1470060494-188716 (1)

Revista prestigjoze flet me superlativa për Rita Orën

Periskopi.com Limonada

Kush tha që Rita Ora është e famshme dhe e pëlqyer vetëm në Amerikë?!

Artistja me origjinë shqiptare e cila momentalisht është e fokusuar në drejtimin e programit “America’s Next Top Model”, ka zbuluar për 9.91 milionë ndjekësit në Instagram kopertinën e saj të re për revistën britanike Cosmopolitan.

Një kopertinë domethënese duke qenë se sipas vetë Rita Orës, shënjon edhe 3-vjetorin e bashkëpunimit të saj me firmën e veshjeve sportive Adidas.

Megjithatë detaji interesant që bie në sy më tepër është titulli me të cilin revista ka shoqëruar foton e këngëtares; “Rita Ora, si u shndërrua nga një refugjaste në një superstar”.

Në fakt i vështirë ka qenë rrugëtimi i Ritës në rrugën drejt suksesit, por ia që çdo sakrificë ia vlejti. Urojmë vetëm që përveç fotove të mrekullueshme, së shpejti të kemi nga Rita Ora edhe muzikë të bukur.

Sa i përket revistës ajo pritet të dalë në shitje këtë të mërkurë në më tepër se 15 vende të ndryshme të botës!

ritaoracosmopolitan_1470060455-6735004