Vjen lajmi më i keq për Barcelonën para El Clasicos

Lajmet shumë të këqija për tifozët e Barcelonës vijnë nga Spanja.

Periskopi.com Sporti

E përditshmja spanjolle AS shkruan se pesë herë futbollisti më i mirë në botë, Lionel Messi nuk ka stërvitur me Barcelonën në ditën e sotme.

Raportohet se argjentinasi ka probleme fizike.

Mbetet të shihet nëse ai do të jetë i gatshëm për derbin më të madh të futbollit në botë, atë kundër Real Madridit.

Por, dihet se në rast të mungesës së tij, Barcelona do të kishte shumë më pak gjasa për triumf ndaj rivalit më të madh. /Periskopi.com

Dortmund fiton, Reali dështon (Video)

Real Madrid nuk ka arritur më shumë se një barazim në udhtimin në Poloni ndaj Legia Warszawa.

Periskopi.com Sporti

Real Madridi nuk ka arritur që ta mposhtë Legia Warsaw në kuadër të fazës grupore të Ligës së Kampionëve.

Skuadra e drejtuar nga Zinedine Zidane ka barazuar me rezultat prej 3:3 kundër Legia Warsaw në ndeshjen e zhvilluar në Polish Army.

Golat për madrilenët i shënuan Bale (‘1), Benzema (’35) dhe Kovacic (’85), ndërsa për polakët shënuan Ofoe (’40), Radovic (’58) dhe Moulin (’83).

https://www.youtube.com/watch?v=PXaZZV4lQBk

Nga ana tjetër, Borussia Dortmundi ka triumfuar ndaj Sporting CP në kuadër të Ligës së Kampionëve.

Skuadra e Thomas Tuchel e ka mposhtur klubin portugez me rezultat minimal prej 1:0 pas golit të shënuar nga Ramos (’12).

Pas kësaj ndeshje, Dortmundi është lider me 10 pikë në grupin F, ndërsa Real Madridi është në vendin e dytë me 8 pikë. /Periskopi.com

 

Çfarë trilleri në Poloni, Reali barazon rezultatin (Video)

Reali ka barazuar rezultatin në 3-3.

Periskopi.com Sporti

Golin e barazimit e ka shënuar kroati Mateo Kovacic në minutën e 85′. /Periskopi.com

Ylli i Real Madridit, golashënuesi më i mirë në Ligën e Kampionëve si lojtar mysafir

Ronaldo është shëndërruar në një makineri të pa ndalshme të shënimit të golav si mysafir në Ligën e Kampionëve.

Periskopi.com Sporti

Që nga fillimi i sezonit të Ligës së Kampionëve 2012/13, Cristiano Ronaldo ka shënuar 28 gola në 23 paraqitje si lojtar mysafir. Një rekord i jashtëzakonshëm i vendosur nga Ronaldo.

Ylli portugez është një nga lojtarët më të rrezikshëm kur udhëton në Ligën e Kampionëve. /Periskopi.com

ronaldo