Kjo është arsyeja pse Hummels ndryshoi pamjen (Foto)

Mbrojtësi gjerman i Bayern Munchen, Mats Hummels, ka habitur të gjithë në ndeshjen e fundit të zhvilluar ndaj RB Leipzig.

Periskopi.com Sporti

Hummels ka befasuar të gjithë me pamjen e re të flokëve të tij, ku është shëndërruar në biond, transmeton Persikopi.com.

humells1
Mats Hummels, Bayern Munchen

 

Por, këtë e ka bërë për shkak se ka humbur një bast gjatë festivalit të birrës në Gjermani, siç njihet me emrin ‘Oktoberfest’.

bay
Hummels me pamje të re

 

Bayern Munchen fitoi me lehtësi ndaj Leipzig me rezultat të pastër 3 me 0. /Periskopi/

Bayerni tregon se kush është ‘shefi’ në Bundesligë (Video)

Bayern Munchen do të përfundojë vitin si lider i Bundesligës.

Periskopi.com Sporti

Bavarezët e mposhten me rezultat bindës 3 me 0 ndaj skuadrës që po bon mrekulli në këtë sezon Leipzigut.

Thiago Alcantara hapi serinë e golave në minutën e 17-të. Tetë minuta më vonë shënoi Xabi Alonso, ndërsa i treti që shënoi ishte Robert Leëandoëski nga penaltia në fund të pjesës së parë.

Nga minuta e 30-të Leipzigu mbeti me një lojtar më pak në fushë pasi Forsberg u ndëshkua me karton të kuq.

Bayerni tashmë udhëheq me 39 pikë, tri më shumë se Leipzigu që rënditet në pozitën e dytë. /Periskopi/

https://www.youtube.com/watch?v=n7cleoiTJJ8

Bayerni nuk di të ndalet, realizon golin e tretë (Video)

Bayern Munchen ka mbyllur pjesën e parë me tre gola në epërsi ndaj Leipzig.

Periskopi.com Sporti

Ishte sulmuesi polak që shënoi golin e tretë për bavarezët nga pika e bardh. /Periskopi/

Bayerni dyfishon epërsinë ndaj Leipzig (Video)

Bayerni ka arritur të shënojë edhe golin e dytë brenda pak minutash pas golit të parë.

Periskopi.com Sporti

Kësaj radhe Thiago asistoi për mesfushorin spanjoll tjetër të Bayernit, Xabi Alonso i cili shënoir për rezultatin 2 me 0. /Periskopi/

Bayerni shënon golin e parë (Video)

Bayern Munchen ka kaluar në epërsi ndaj Leipzig.

Periskopi.com Sporti

Golin e shënoi mesfushorin spanjoll Thiago Alcantara në minutën e 15’. /Periskopi/

Formacionet zyrtare: Bayern Munchen-RB Leipzig

Bayern Munichu e pret RB Leipzigun sonte mbrëma në duelin që zhvillohet në Allianz Arena.

Periskopi.com Sporti

Ancelotti pas rikthimeve në formacion të të lënduarve, i kthehet formacionit të tij të preferuar 4-2-3-1, në një tentim për të ç’thurur gjithë atë që ka arritur Leipzig këtë sezon.

Formacioni i Bayernit:  Neuer, Hummels, Thiago, Martinez, Lewandowski, Robben, Costa, Alonso, Lahm, Vidal, Alaba.

Formacioni i Leipzigut:  Gulácsi – Bernardo, Orban (C), Sabitzer, Keita, Poulsen, Forsberg, Werner, Ilsanker, Halstenberg, Demme

Hummels: RB Leipzig kandidat serioz për titull

Mbrojtësi i Bayern Munich, Matts Hummels ka thënë se Leipzig mund të fitojë ligën nëse Bayerni vazhdon të humb pikë.

Periskopi.com Sporti

Lepizig është duke shkëlqyer në sezonin e tyre të parë në Bundes Ligë. Ata janë konkurentët e vetëm më të afërt të bavareve deri më tani në kampionatin gjerman.

“Nëse ne vazhdojmë të lëshojmë pikë atëherë, Lepizig mund të fitojë ligën. Çdo gjë që kam parë te ekipi tyre më ka bindur. Luajnë lojë ofanzive dhe din të mbrohen mirë. Ata kanë çdo gjë që një kampion mund të ketë.

Ralph Hasenhuttl (trajneri i Lepizig) ka bërë më mirë se çfarë është pritur në çdo ekip që ka qenë. Ata më kujtojnë Dortmundin kur fituam ligën dy herë” – ka thëne Hummels. /Periskopi.com

Leipzig vazhdon me befasi, tani ka pikë po aq sa Bayern Munich

Leipzig ka vazhduar me formën e mirë në këtë sezon që nga hyrja në BundesLiga.

Periskopi.com Sporti

Leipzik ka arritur të mposht Mainzin me rezultat 3 me 1 për të barazuar pikët në krye të tabelës me liderin, Bayern Munich.

Për fitoren e shtatë kanë shënuar Forbsberg dhe dy herë realizojë Werner.

Me këtë fitore ata tani kanë grumbulluar 24 pikë dhe rendinten të dytët në tabelë. /Periskopi.com