varane

Reali kalon në epërsi ndaj Sporting (Video)

Real Madridi ka kaluar në epërsi ndaj Sporting Lisbonës në kuadër të Ligës së Kampionëve.

Periskopi.com Sporti

Realizator ishte Raphael Varane, i cili në minutën e 29-të shënoi gol pas asistimit të Ronaldos.

varane-ronaldo

Varane tregon se ku do të luajë në vitin e ardhshëm

Mbrojtësi i Real Madridit, Raphael Varane ka folur rreth të ardhmes së tij.

Periskopi.com Sporti

Ai thotë se do të qëndrojë te klubi nga Madridi dhe se nuk e ka në plan të largohet.

Francezi ka qenë disa herë i lidhur me një largim të mundshëm nga Bernabeu, mirëpo një gjë e tillë ende nuk ka ndodhur.

“Dua të luaj titullar te Real Madridi dhe të fitojë tituj. Unë mendoj vetëm për klubin e Real Madridit. Në futboll mund të ndodhë gjithçka, por momentalisht mendoj kështu”, deklaroi Varane. /Periskopi.com

varane-ronaldo

Ylli i Realit refuzoi Manchester Unitedin

Raphael Varane ka refuzuar ofertën zyrtare të Manchester United.

Periskopi.com Sporti

Kështu shkruan “El Confidencial”, e cila zbulon edhe arsyen e refuzimit të francezit.

Ai ka vendosur që të japë gjithçka për klubin e Real Madridit, ku e sheh veten deri në fund të karrierës, përcjellë “Lajmi.net”.

Jose Mourinho do të tentojë ta marrë Varanen në “Old Trafford” edhe gjatë verës së ardhshme, por mbetet të shihet nëse milionat do t’ia ndërrojnë mendjen kësaj radhe atij.

varane-ronaldo

Varane qëndron te Reali

Periskopi.com Sporti

Raphael Varane insiston se është i lumtur te Real Madridi dhe se nuk planifikon të largohet nga Santiago Bernabeu.

Francezi shpeshherë lihet në bankën rezervë të gjigandit madrilen dhe kjo shtuar zërat për mundësinë e largimit të tij nga 11 herë kampioni i Europës.

“Unë i besoj klubit dhe trajnerit. Kam folur shumë me të dhe ai më beson mua. Kjo është një ndër arsyet pse unë qëndroj te Real Madrid. Ndihem mirë këtu”, deklaroi francezi.

“Mendoj se kam marrë një vendim për të qëndruar këtu dhe se ai vendim është i drejtë. Jam duke u përpjekur për t’u përmirësuar dhe dua që ky sezon të jetë më i mirë për mua”. /Periskopi.com