Sterling u largua nga Liverpool për një shkak

Ylli anglez, Raheem Sterling, u transferua nga Liverpool për në Manchester City në verën e vitit 2015.

Periskopi.com Sporti

Ai në sezonin e parë nuk arriti të përmbushë objektivat e tij dhe nuk i bëri performancat që ishte pritur. Por me ardhjen e Guardiolës ai po shkëlqen ku është duke u shëndërruar një nga të pa prekshmit e tranjerit spanjoll. Anësori i City ka treguar arsyejen pse është larguar nga ‘the reds’ duke thënë se Manchester City ka lojtar të klasit botëror.

”Arsyeja e largimit tim nga Liverpooli ishte që të luaja me këta lojtarë në Manchester City si Aguero, Silva, Toure e të tjerë”.

”Për mua që ta zhvillojë lojën time të luajë me më të mirët është mrekulli dhe kjo është arsyeja e ardhjes sime këtu”, zbuloi Sterling. /Periskopi.com

Guardiola: Sterling lojtar fantastik

Periskopi.com Sporti

Trajneri i Manchester Cityt, Pep Guardiola ka thurur elozhe për talentin anglez të ‘qytetarëve’, Raheem Sterling.

Strategu katalanas thotë se Sterling është një lojtar fantastik, dhe se klubi nga Etihad Stadium ka bërë mirë që e ka transferuar atë në vitin e kaluar.

“Sterling ka shumë cilësi, ai është i shpejtë dhe ka etikë të mirë të punës”, tha Guardiola.

“Ai është një lojtar fantastik. Kjo është arsyeja pse Manchester City e bleu atë në sezonin e kaluar”.

“Tani Sterling është duke luajtur vërtetë mirë. Por, ai është ende i ri dhe ka ende për të mësuar”. /Periskopi.com