LEWA

Bayern kalon me vështërsi PSV (Video)

Bayern Munich i'u është dashur të përmbys rezultatin për të arritur fitore ndaj PSV.

Periskopi.com Sporti

Bayerni u befasua nga vendasit në minutën e 14′ ku shënuan golin e avantazhit përmes Santiago Arias.

Bavarezët filluan të sulmojnë më shumë drejt portës së holandezëve ku arritën të kthejnë gjithçka në favor të tyre përmes polakut Lewandowski.

Golin e parë e realizojë nga pika e bardhë në minutën e 34′ derisa të dytën e realizojë në të 74-të’ nga një asistim i David Albas. /Periskopi.com

LEWA

Bayerni barazon rezultatin përmes Lewandowskit (Video)

Bayerni e ka barazuar rezultatin në 1:1 ndaj PSV Eindhoven në kuadër të Ligës së Kampionëve.

Periskopi.com Sporti

Ishte Robert Lewandowski realizator, i cili shënoi në minutën e 34-të nga pika e bardhë. /Periskopi.com

santiago-arias-psv_1gcr1kr9z5yci1tefmkwb55wm3

PSV në epërsi prej 1-0 ndaj Bayern Munich (Video)

PSV ka kaluar në avantazh ndaj skuadrës bavareze.

Periskopi.com Sporti

Ishte Santiago Arias, i cili në minutën e 14-të kaloi skuadrën e tij në epërsi pas një goli me kokë. /Periskopi.com

bayen

Formacionet zyrtare: PSV-Bayern Munich

Skuadra holandeze, PSV do të pret skuadren bavareze Bayern Munich në kuadër të grupit D të Ligës së Kampionëve.

Periskopi.com Sporti

Skuadra e drejtuar nga italiani Carlo Ancelotti pothuajse është e kualifikuar për në fazën tjetër të Ligës së Kampionëve, ku renditet e dyta me gjashtë pikë dhe nëse arrin të fitojë sonte atëherë do të sigurojë kalimin e grupit. Takimi i parë përfundoi me rezultat 4-1 në favor të bavarezëve.

PSV nga tre ndeshje ka vetëm një barazim dhe dy humbje. Takimi fillon nga ora 20:45.

Këto janë formacionet zyrtare:

PSV: 

ATL

Bayern Munich: Neuer; Lahm, Hummels, Boateng, Alaba; Kimmich, Xabi Alonso, Vidal; Müller, Lewandowski, Robben. /Periskopi.com