sf

Rikthehet në skuadër Schweinsteiger, formacionet zyrtare: Manchester United-West Ham

Të dy skuadrat tashmë kanë publikuar formacionet zyrtare.

Periskopi.com Sporti

‘Djajtë e Kuq’ i presin West Hamin në shtëpi në ndeshjen e vlefshme për javën e 13-të të Ligës Premier.

Të dy skuadrat vijnë në këtë ndeshje, pas një forme shumë të luhatshme këtë sezon dhe kërkojnë fitoren për të ringjallur shpresat për pozitat e larta.

Jose Mourinho ka vendosur ta lë në bankë Wayne Rooneyn, teksa shihet edhe mungesa e Micheal Carrick. 

Man Utd: De Gea; Valencia, Jones, Rojo, Darmian; Herrera, Pogba; Rashford, Mata, Lingard; Ibrahimovic.

West Ham: Randolph; Kouyate, Collins, Ogbonna; Antonio, Noble, Obiang, Cresswell; Payet, Sakho, Lanzini.

emirates

Formacionet zyrtare: Arsenal – Bournemouth

Arsenal sot e pret në shtëpi skuadrën modeste Bourmenouth.

Periskopi.com Sporti

Arsenali do të mundohet të iu rikthehet fitoreve pas barazimit në ligë javën e kaluar me Manchester United dhe në mesjavë me PSG në kuadër të Ligës së Kampionëve.

‘Topqinjtë’ janë në krizë për fitore dhe sot kanë shansin të rigjejnë fitoren në Emirates Stadium me ndihmën e tifozëve të flaktë. Për skuadrën mysafire nuk mund të paraqitet ylli kryesor i skuadrës që është i huazuar nga Arsenal, Jack Wilshere, pasi që rregullat e federatës angleze nuk e lejojnë të paraqitet kundër skuadrës amë.

Tranjeri francez Arsene Wenger ka vendosur të startojë me Granit Xhakan që nga minuta e parë. Arsenali është në pozitën e katërt me 25 pikë ndërsa Bournemouth në pozitën e 11 me 15 pikë.

Këto janë formacionet zyrtare:

Arsenal:

xhaka
Granit Xhaka, në formacinon bazë të Arsenalit

Bourmenouth:

bourmenouth

chelsea

Londra bëhët e kaltër, Chelsea rimerr kreun e Premier Ligës (Video)

Chelsea ka mposhtur Tottenham në derbin e Londrës me rezultat 2-1.

Periskopi.com Sporti

Ishte skuadra mysafire që filloi ndeshjen furishëm takimi duke pasur akisone të një pas njëshme në drejtim të portës së belgut Courtois. ‘Gjelat’ arritën të kalojnë në epërsi përmes mesfushorit danez Christian Eriksen në minutën e 15’ i cili shënoi një super gol nga distanca.

eriksen1
Christian Eriksen, momenti i golit

Ky ishte edhe goli i parë i pranuar nga skuadra vendase pas 6 ndeshjeve pa pranuar gol.

Tottenham vazhdojë me lojë të bukur dhe me raste të shumta nëpërmjet sulmueseve Hary Kane dhe Son por hasën në rezistencë të Courtois.

Chelsea në minutën e 30’ bëri goditjen e parë në kornizë të Hugo Llorisit, ‘blutë e londrës’ tentuan disa herë nëpërmjet kundersulmeve të barazojë rezultatit por nuk ia arritën deri në minutën e 45’ të barazojnë ku pas një aksioni të gjatë nga Chelsea realizoi spanjolli Pedro me një super gol nga distanca. Pjesa e parë përfundoi me rezultat të barabartë 1-1.

pedro1
Pedro Rodriguez, duke festuar golin e avantazhit

 

Chelsea filloi pjesën e dytë shumë më mirë se sa pjesën e parë, ata përmbysen rezultatin në minutën e 51’ pas një kundërsulmi të cilin e filloi Matic pas një topi të fituar në mesfushë, aksionin e përfundoi në gol nigeriani Victor Moses i asistuar nga Diego Costa.

mose
Victor Moses, pas golit të realizuar për 2-1

 

Pas vetëm dy minutash skuadra e Contes e humbi një rast të pastër për të shënuar golin e tretë përmes Alonsos i cili ishte i vetëm përballë portierit Lloris.

Pas këtij goli ndeshja u kontrollua nga skuadra vendase, Spurs nuk arritën të barazojnë rezultatin edhe pse patën raste për të barazuar rezultatin. Chelsea rimerr kreun e tables në Premier Ligë me 31 pikë ndërsa Tottenham mbetet në pozitën e pestë me 24 pikë, kjo ishte edhe humbja e parë për skuadren e Maurico Pochetinos në këtë sezon. /Periskopi/

liverpool-2-780x439

Liverpool fiton dhe bëhet lider i Premier Ligës

Liverpool ka arritur të shënojë fitore tejet të vështirë në shtëpi ndaj ekipit modest të Sunderlandit me rezultat 2-0.

Periskopi.com Sporti

Ekipi i drejtuar nga Jurgen Klopp u deshtë të ndjersitën shumë për të siguruar tre pikët e radhës në shtëpi ndaj Sunderland, pas kësaj fitore ata janë lider në Premier Ligë me 30 pikë, aq sa ka edhe Manchester City në poztiën e dytë.

Liverpool tashmë në këtë sezon ndeshjet në shtëpi është duke i fituar me shumë lehtësi dhe dominim të plotë ndaj kundërshtarëve, në takimin e sotëm gjatë pjesës së parë u pa vetëm një ekip në fushë dhe ai ishte Liverpool me raste të shumta dhe posedim të topit, por që nuk arritën të tundin portën e portierit të Sunderland i cili ishte në disponim për ndeshje duke bërë që pjesa e parë, të përfundojë pa gola 0-0.

Në pjesën e parë të ndeshjes, vlen të ceket se u lëndua edhe ylli kryesor i skuadrës, Philippe Coutinho, i cili u detyrua të lë fushën e blertë në minutën e 30-të.

coutinho
Philipe Coutinho, momenti kur u lëndua në minutën e 30′

 

‘Reds’ nisën pjesën e dytë ashtu sikur të paren duke sulmuar pareshtur për të shënuar golin e parë të takimit, ku Firmino dhe Mane patën raste mjaft të mira për gol por fati ishte në anën e skuadrës së kosovarit Adnan Januzaj.

U desh të presim minutën e 75-të për të parë golin e parë të ndeshjes, i cili erdhi me anë të Divock Origut, që shënoi pas asistimit të Jordan Henderson.

origi1
Divock Origi, duke festuar pas golit të shënuar

 

Deri në fund të ndeshjes, vendasit shënuan edhe një herë me anë të James Milner, i cili konvertoi penalltinë në gol në minutën e 91-të për rezultatin përfundimtar 2-0.

Vlen të theksohet se Adnan Januzaj u inkuadrua në lojë në minutën e 79-të, ku zëvendësoi Duncan Ëatmore.

Në javën tjetër, Liverpooli luan në udhëtim te Bournemouthi, ndërsa Sunderland pret në shtëpi Leicester Cityn. /Periskopi/

chelsea

Formacionet zyrtare: Chelsea – Tottenham Spurs

Blutë’ do të ndeshen me ‘Spursat’ në ndeshjen e vlefshme për javën e 13-të të Ligës Premier, takim ky që zhvillohet në Stamford Bridge.

Periskopi.com Sporti

Këto janë formacionet zyrtare:

Chelsea: Courtois; Azpilicueta, David Luiz, Cahill (c); Moses, Kante, Matic, Alonso; Pedro, Diego Costa, Hazard

Tottenham: Lloris; Walker, Dier, Vertonghen, Wimmer; Wanyama, Dembele; Eriksen, Dele, Son; Kane.

costa

Këta janë pesë golashënuesit më të mirë në Premier Ligë (Foto)

Janë zhvilluar 12 xhiro në ligën më të mirë të futbollit në botë.

Periskopi.com Sporti

Golashënuesi më i mirë deri më tani në këtë sezon është sulmuesi i Chelseat, Diego Costa, i cili ka shënuar plot 10 gola.

Në vendin e dytë renditet ylli i Manchester Cityt, Sergio Aguero, i cili ka shënuar tetë gola, ndërsa nga shtatë gola kanë shënuar Romelu Lukaku i Evertonit, Jermaine Defoe i Sunderland dhe Eden Hazard i Chelseat. /Periskopi.com

golashenuesit

conte-chelsea-karanka

Formacionet zyrtare: Middlesbrough-Chelsea

Sot zhvillohet takimi i parafundit i Premier Ligës, ndërmjet Midlesbrough dhe Chelsea.

Periskopi.com Sporti

Chelsea në rast fitore do të kalojë në pozitën e parë dhe do të jetë lider i Premeri Ligës.

Këto janë formacionet zyrtare:

Middlesbrough: 

cehlas

Chelsea: Courtois, Azpilicueta, David Luiz, Cahill, Moses, Kante, Matic, Alonso, Pedro, Diego Costa, Hazard. /Periskopi.com/

Liverpool barazon me Southamptonin, por mbetet lider i Ligës Premier (Video)

Southampton dhe Liverpool kanë ndarë pikët në takimin e javës së 12-të Ligës Premier.

Periskopi.com Sporti

Djelmoshat e trajnerit gjerman, Jurgen Klopp, kanë luajtur një ndeshje të madhe në udhëtim te Southampton, por pa arritur të marrin ma shumë se një barazim 0-0 nga fusha St. Mary’s Stadium.

Në pjesën e parë të takimit ishin mysafirët e Liverpoolit, të cilët rrezikuan më shumë dhe mban topin në shumicën e kohës, por rastet më të mira të krijuara nga Sadio Mane (28’) dhe Georginio Wijnaldum (45+) nuk përfunduan në portë dhe kështu skuadrat shkuan në pushim pa gola.

Edhe pjesa e dytë nisi më mirë për ‘Redsat’, duke rrezikuar shumë seriozisht portën e portierit Fraser Forster, i cili ishte shumë në formë duke bërë pritje bravuroze.

Së pari ishte Philippe Coutinho(49’) që kishte një rast ideal, por në fund nuk qëlloi mirë topin, ndërsa nëntë minua më vonë as Joel Matip nuk qëlloi cakun.

Deri në fund të ndeshjes, mysafirët rrezikuan edhe disa herë, por pa arritur të gjejnë golin e fitore dhe kështu ndeshja përfundoi me barazim 1-1.

 

Pas kësaj ndeshje, Liverpooli e sheh vetën në vend të parë me 27 pikë, po aq sa Manchester Cityn, ndërsa Southampton në vend të 10-të me 14 pikë, teksa në takimet e ardhshme do të ndeshen me Sunderlandin, respektivisht Evertonin. /Telegrafi

LONDON, ENGLAND - SEPTEMBER 19: Diego Costa of Chelsea speaks to referee Mike Dean during the Barclays Premier League match between Chelsea and Arsenal at Stamford Bridge on September 19, 2015 in London, United Kingdom. (Photo by Ross Kinnaird/Getty Images)

Nuk do ta besoni se sa milionë dollarë fiton Premier Liga nga Kina

Premier League ka arritur një marrëveshje të rëndësishme për të drejtat televizive në Kinë. Sipas BBC, këto të drejta për transmetimin e kampionatit anglez janë siguruar nga televizioni PPTV, që ka nënshkruar një kontratë 3-vjeçare për një vlerë prej 700 milionë dollarësh, shkruan Top Channel.

Periskopi.com Sporti

Televizioni PPTV është në pronësi të kompanisë Suning, që tashmë ka blerë edhe skuadrën italiane të Interit. Presidenti kinez Xi Jinping e ka bërë të qartë se investimet në futboll duhet të jenë më të mëdha, në mënyrë që Kina të shndërrohet në një superfuqi të kësaj disipline sportive. Investitorët kinezë nuk janë të panjohur për futbollin në Angli. Mançester Siti, West Bromwich dhe Aston Villa janë disa prej klubeve që kanë përfituar nga investimet kineze.

Për më tepër, Premier League po bëhet gjithnjë e më e ndjekur nga tifozët në vendin e Lindjes së Largët, ndërkohë që edhe vetë klubet britanike jo pak herë kanë zhvilluar turne në Kinë, duke qenë se ky vend është ekonomia e dytë më e madhe në botë.

Ndërkaq, Premier League ka një kontratë për të drejtat televizive edhe me rrjetin amerikan NBC, me këtë të fundit që pagoi rreth 1 miliardë dollarë për 6 sezone për transmetimin e këtij kampionati, ose e thënë ndryshe 167 milionë dollarë në sezon.

Në Britani, janë Sky dhe BT Sports që kanë të drejtën e transmetimit të këtij kampionati. Këto dy rrjete televizive, vitin e kaluar nënshkruan një kontratë ku pranuan të paguajnë 5.14 miliardë paundë për 3 sezone, duke nisur nga 2016/2017.

download

Cila skuadër paguan më së shumti në Premier Ligë (Foto)

Manchester United paguan më së shumti lojtarët në botë si dhe në Premier Ligë.

Periskopi.com Sporti

Liga angleze siç e dimë se është liga më e fortë në botë dhe me pagat më të larta të futbollistëve.

Manchester United prinë si skuadra me mesataren më të lartë të pagave, i përcjellur nga rivalët lokal Manchester City, Chelsea dhe Arsenal e Liverpool. /Periskopi.com/

1_1479325632-9917475
Manchester United
2_1479325635-6734510
Manchester City
3_1479325639-1254535
Chelsea
4_1479325642-632262
Arsenal
5_1479325647-236647
Liverpool
ibra-pogba

Formacioni i javës në Premier Ligë (Foto)

Tabloidi Goal ka përzgjedhur formacionin e javës në Premier Ligën angleze.

Periskopi.com Sporti

Në këtë formacion janë përfshirë yje të shumtë si Zlatan Ibrahimovic, Paul Pogba, Eden Hazard apo edhe Sadio Mane.

formacioni i mire /Periskopi.com

sanchez

Formacioni i dështakëve në Premier Ligë (Foto)

Kanë përfundura dhjetë ndeshjet e javës së 11-të në Premier Ligën angleze.

Periskopi.com Sporti

Tabloidi Goal ka përzgjedhur formacionin e dështakëve të kësaj jave në elitën e futbollit anglez.

Në këtë formacion është përfshirë edhe ylli i Arsenalit, Alexis Sanchez, i cili nuk ishte aspak në formën e duhur në sfidën e djeshme derbi kundër Tottenham Hotspur.

deshtakett

/Periskopi.com

coutinho-hazard

Ky është lojtari i muajit në Premier Ligë

Eden Hazard është shpallur lojtari më i mirë i muajit në Premier Ligën angleze.

Periskopi.com Sporti

Belgu ka shënuar tre gola dhe ka dhënë një asistim gjatë muajit tetor.

Skuadra e Chelseat është në pozitën e katërt në tabelë, me vetëm një pikë sesa lideri Manchester City. /Periskopi.com

lojtaret

20 lojtarët më të shpejtë në Premier Ligë

The Telegraph ka zbuluar listën e 20 lojtarëve më të shpejtë në Premier Ligë, e që është mjaft befasuese.

Periskopi.com Sporti

Madje dyshja e Arsenalit, Theo Walcott e Hector Bellerin që shquhen për shpejtësinë e tyre, nuk janë as në mesin e 10 më të mirëve për shpejtësi në këtë sezon, transmeton Koha.net.

Me njeriun më të shpejtë në botë, Usain Bolt, që arrin shpejtësinë 44.64 km/h, shikoni se si krahasohen me të disa nga lojtarët e elitës së futbollit në Angli.

Top 20 lojtarët më të shpejtë në këtë edicion sipas publikimit të The Telegraph janë:

Top 20 lojtarët më të shpejtë në këtë edicion sipas publikimit të The Telegraph janë:

 1. Joshua King, Bournemouth, 34.61 km/h
 2. Jesus Navas, Manchester City, 34.65 km/h
 3. Erik Pieters, Stoke City, 34.65 km/h
 4. Vincent Janssen, Tottenham, 34.69 km/h
 5. Michael Antonio, West Ham, 34.74 km/h
 6. Sadio Mane, Liverpool, 34.75 km/h
 7. Marko Arnautoviq, Stoke City 34.77 km/h
 8. Hector Bellerin, Arsenal, 34.77 km/h
 9. Theo Ëalcott, Arsenal 34.78 km/h
 10. Maya Yoshida, Southampton, 34.78 km/h
 11. Wilfried Zaha, Crystal Palace, 34.79 km/h
 12. Etienne Capoue, Watford, 34.83 km/h
 13. Eric Bailly, Manchester United, 34.84 km/h
 14. Adama Traore, Middlesbrough, 34.84 km/h
 15. Andre Gray, Burnley, 34.87 km/h
 16. James McClean, ËBA, 35.04 km/h
 17. Jamie Vardy, Leicester, 35.1 km/h
 18. Kyle Ëalker, Tottenham, 35.18 km/h
 19. Lyndon Gooch, Sunderland, 35.19 km/h
 20. Shane Long, Southampton, 35.31 km/h
rummenigge

Presidenti i Bayernit sulmon klubet angleze

Presidenti i Bayern Munich, Kar-Heinz Rummenigge, ka lansuar një sulm ndaj klubeve angleze.

Periskopi.com Sporti

Ai thotë se këto klube merren me kidnapimin e talentëve të rinj.

“Ne nuk duam të sjellim 10 apo 11 vjeçarë në Munich sikurse klubet angleze, sepse aty flasim për kidnapim. Do të kisha probleme morale me veten”.

“Prioritetet tona janë që të jemi siç është Gjermania dhe zona e Bavarisë – të pastër moralisht”.

“Për këtë arsye talentët tanë vijnë nga Rosenheimi dhe jo nga Rio”, deklaroi Rummenigge. /Periskopi.com

simeone

Simeone në Premier Ligë?

Diego Simeone është i interesuar të drejtojë një skuadër në Premier Ligën angleze.

Periskopi.com Sporti

Këtë e ka bërë të ditur tabloidi britanik Daily Mirror.

Në këtë raport sqarohet se argjentinasi mund të kalojë në ishull pas përfundimit të kontratës me Atletico Madridin më 2018.

Në Premier Ligë tani drejtojnë skuadra disa nga trajnerët më të njohur në botë, si Arsene Ëenger, Jose Mourinho, Pep Guardiola, Jurgen Klopp dhe Antonio Conte, ndërsa Simeone është i gatshëm që t’i sfidojë të gjithë këta trajnerë. /Periskopi.com

zayed

Këta janë dhjetë pronarët më të pasur të klubeve angleze

Premier Liga është kampionati në të cilin shpenzohen më së shumti para për transferime.

Periskopi.com Sporti

Pronari më i pasur i një klubi nga Premier Liga është ai i Manchester Cityt, Mansour bin Zayed Al Nahyan, i cili posedon pasuri prej hiç më pak se 20 miliardë funte.

 

Lista e pronarëve më të pasur të klubeve të Premier Ligës

Mansour bin Zayed Al Nahyan – Manchester City: Pasuria, 20 miliardë funte.
Stan Kroenke dhe Alisher Usmanov – Arsenal: Pasuria, 17 miliardë funte.
Roman Abramovich – Chelsea: Pasuria, 5.5 miliardë funte.
Joe Leëis – Tottenham Hotspur: Pasuria, 4.9 miliardë funte.
The Glazer Family – Manchester United: Pasuria, 3.4 miliardë funte.
Joshua Harris – Crystal Palace: Pasuria, 3.3 miliardë funte.
Katharina Liebherr – Southampton: Pasuria, 3 miliardë funte.
Ellis Short – Sunderland: Pasuria, 2.4 miliardë funte.
Peter Coates – Stoke City: Pasuria, 2.3 miliardë funte.
Vichai Srivaddhanaprabha – Leicester City: Pasuria, 2 miliardë funte.
John Henry – Liverpool: Pasuria, 1.5 miliard funte.
Farhad Moshiri – Everton: Pasuria, 1.4 miliard funte.
David Sullivan dhe David Gold – Ëest Ham: Pasuria, 1.3 miliard funte.
Guochuan Lai – Ëest Bromëich Albion: Pasuria, 1 miliard funte.
Familja Allam – Hull City: Pasuria, 750 milionë funte.
Steve Gibson – Middlesbrough: Pasuria 160 milionë funte.
Familja Pozzo – Ëatford: Pasuria, 120 milionë funte.
Maxim Demin – AFC Bournemouth: Pasuria, 100 milionë funte.
Mike Garlick dhe John Banaszkieëicz – Burnley: Pasuria, 55 milionë funte.

liverpool

A i ka hequr Jürgen Klopp komplekset e Liverpool?

Periskopi.com Sporti

Liverpooli mbrëmë e mposhti me plot meritë Chelsean e Antonio Contes. Ishin të frikshëm në sulm dhe mjaft të sigurtë në mbrojtje. Por të tilla fitore ndaj skuadrave të mëdha kanë pasur edhe në vitet e kaluara. E keqja është se nuk ndërtonin kurrfarë konsistence dhe mposhteshin nga ekipe të dobta.

Edhe sivjet diçka e tillë ka ndodhur. Arritën të fitonin ndaj kampionit Leicesterit, nënkampionit Arsenalit, e mposhtën edhe Chelsean e Contes dhe barazuan pa gola me Tottenhamin por u mposhtën nga… Burnley.

Liverpooli nuk ka qenë kampion që nga viti 1990. Pra, qe 26 vite. Dhe identiteti i klubit është formuar nga dështimet e njëpasnjëshme për ta bërë këtë. Liverpooli ishte skuadër e madhe, me histori të madhe – por e paaftë t’i kapërcente komplekset e saj.

Në disa raste ata kishin qenë në luftë për titull. Benitez e kishte ndërtuar një skuadër të frikshme dhe e kishte arritur dy herë finalen e Ligës së Kampionëve të cilën e kishte fituar një herë. Por, nuk e kishte fituar ligën. Dhe vetëm një herë kishte qenë afër që ta bënte këtë. Hera tjeter kur kishte qenë afër ishte sezoni 2013-2014 me Brendan Rodgers, por titulli u fitua nga Manchester City – edhe me faj të legjendës së klubit, Steve Gerrard.
Ku ka më keq se të mos fitosh titullin për faj të legjendës.
Gjithë këto komplekse ndryhen në këtë skuadër të madhe. Dështim pas dështimi – megjithëse investimet nuk mungojnë.

Dhe, edhe ardhja e Klopp duket se nuk ndryshoi asgjë. Sezoni i kaluar ishte i dështuar. Por Klopp megjithatë nuk e nisi sezonin. Nuk kishte qenë pjesëmarrës në blerjet që ishin bërë. Ndërkohë që sivjet, Liverpooli duket i frikshëm. Sadio Mane duket i frikshëm bashkë me Philippe Coutinhon dhe Sturridge-in.

A ka mundësi që Liverpooli të ndahet nga komplekset e saj? Varet shumçka nga fati. Nëse shumica e lojtarëve kryesor nuk lëndohen atëherë do të jetë gjithçka më e lehtë. Formacioni aktual i Klopp është i admirueshëm. Për secilën pozitë janë në dispozicion të paktën dy lojtarë cilësor. Dhe kjo në Premier Ligë ka shumë rëndësi.
Megjithatë edhe kjo skuadër i ka limitet e saj. Kjo skuadër është shumë e varur nga Coutinho, Mane, Henderson dhe Milner – të gjithë lojtarë cilësor dhe me karakter shumë të fortë.

rabiot

Dua të luaj në Premier Ligë

Periskopi.com Sporti

Mesfushori i Paris Saint-Germain, Adrien Rabiot ka shprehur hapur dëshirën që një ditë të luajë në Premier Ligën angleze.

Francezi i talentuar ka qenë pjesë e të rinjve të Manchester Cityt në vitin 2008, ndërsa tani thotë se dëshiron rikthimin në ishull.

“Unë vërtetë e pëlqej Anglinë dhe jetën atje, madje edhe jashtë futbollit”, deklaroi Rabiot.

“I thashë vetës se unë do të kthehem një ditë. Kam pasur gjithmonë dëshirë për të luajtur në Angli”. /Periskopi.com

MANCHESTER, ENGLAND - AUGUST 26: Manager Jose Mourinho of Chelsea watches from the bench during the Barclays Premier League match between Manchester United and Chelsea at Old Trafford on August 26, 2013 in Manchester, England. (Photo by Matthew Peters/Man Utd via Getty Images)

Isha pranë rikthimit në Itali ose Spanjë

Periskopi.com Sporti

Trajneri i Manchester United, Jose Mourinho ka zbuluar se ka mundur të rikthehet në Itali ose Spanjë para se të bënte zgjedhjen për të drejtuar gjigandin nga Old Trafford.

Portugezi sqaron arsyen e vendimit të tij për të kaluar te United, duke thënë se Premier Liga është speciale.

“Para se të nënshkruaja me Manchester United unë mund të rikthehesha në Itali ose në Spanjë. Mirëpo, Premier Liga është speciale”, deklaroi Mourinho.

“Objektivi ynë? Është e kotë të synoni të fitoni të gjitha ndeshjet, por ne do të luajmë për të fituar çdo ndeshje”. /Periskopi.com