Pesë golashënuesit më të mirë në Superligën e Kosovës

Janë zhvilluar gjashtë xhiro në Vala Superligën e Kosovës në futboll.

Periskopi.com Sporti

Shifra më e lartë e golave të shënuar nga një futbollist arrinë në pesë.

Këtë shifër e kanë arritur sulmuesi i Besës, Qemail Elshani dhe anëtari i Drenicës, Granit Arifaj.

Kuotën e katër golave e ka arritur sulmuesi i Ferizajit, Shkëmbim Salihu, ndërsa  nga tre gola kanë shënuar Behar Maliqi i Feronikelit dhe John John i Trepçës ’89. /Periskopi.com