evra-suarez

Evra bën diçka të jashtëzakonshme për Suarezin

Dikur ishin rivalë në Premier Ligë, kur Patrice Evra luante për Manchester United, ndërsa Luis Suarez për Liverpoolin.

Periskopi.com Sporti

Madje, në nje ndeshje vite më parë kishte ndodhur diçka e jashtëzakonshme, ku Suarez nuk i kishte dhënë dorën francezit, dhe më pas ishte dënuar për racizëm.

Mirëpo, kur dje Suarez fitoi ‘Këpucën e Artë’, Evra nuk hezitoi t’i uronte uruguaianit këtë sukeses.

“Në instagramin tim nuk ka urrejtje por vetëm dashuri. Luis, ju jeni një lojtar i madh dhe jeni numri 9 më i mirë. Urime Luis. E dua këtë lojë”, ka shkruar Evra. /Periskopi.com