Capital T

Capital T mes luksit të shfrenuar dhe shumë femrave në klipin e ri (Video)

Reperi i njohur Capital T ka publikuar projektin e tij më të ri, këngën dhe klipin “100”.

Periskopi.com Limonada

 

Ai është cilësuar si një ndër reperët më produktiv të këtij viti në estradë, gjersa nuk është ndalur për asnjë moment, duke sjell kështu vazhdimisht projekte të reja muzikore.

“100” është kënga më e re e realizuar nga producenti Mixey, tekstin e së cilës e ka shkruar vet reperi, gjersa për klipin janë kujdesur Imagine Films.

Videoklipi është mjaft ekstravagnt, dhe Kapo diti që edhe kësaj radhe, të befasojë fansat me paraqitjen dhe stilin e tij.

Ky projekt, pritet të jetë një sukses i radhës për reperin, i cili hitet gjatë 2016-tës i ka patur të shumta. /Telegrafi

Leonora Jakupi

Leonora Jakupi shkel mbi para (Foto)

Këngëtarja e shumë kërkuar Leonora Jakupi, ka mbajtur një koncert për shqiptarët në Amerikë.

Periskopi.com Limonada

Leonora ka qenë këto ditë në një mbrëmje muzikore me shqiptarët në New York, ndërsa siç është bërë zakon për shumë këngëtar, edhe ajo është “mbuluar” me para, transmeton “Magazina.al”

Në një foto të siguruar nga Magazina.al, ajo shihet duke shkelur në skenën e mbushur me dollarë amerikanë.

leonora

Bleu Toyota duke paguar tërësisht me monedha të imta (Foto)

Burri i njohur vetëm si Gou nga Zhengzhou i Kinës, e ka blerë një veturë me para të ima, që i kishte kursyer për vite të tëra.

Periskopi.com Tech/Auto

Shitësi i luleve, ishte marrë vesh me pronarët e garazhës, që të paguaj në këtë formë, në këmbim të një Toyota Prado, transmeton Telegrafi.

Ai ka shkuar me mbi 100 mijë youan, teksa të gjitha monedhat ishin nga dhjetë deri në 50 cent. Në mesin e parave, kishte edhe bankënota letre, por që nuk vlejnë më shumë se një youan.

Punonjësit nuk kanë humbur kohë dhe ia kanë filluar menjëherë të numërojnë sasinë enorme të parave.

Pas 12 orësh, ata kanë arritur në shumën që duhej për të shitur makinën.

 

bleu-toyota-duke-paguar-teresisht-me-para-te-ima-foto-3

Zuckerberg

Mësohet sa para ka fituar brenda një ore Mark Zuckerberg

“Facebook” para disa ditësh njoftoi se fitimet tremujore të kompanisë u rritën për 186%.

Periskopi.com Lajme

Rritja ndikoi edhe në pasurinë personale të Mark Zuckerberg, e cila për një orë pati rritje për 3.4 miliardë dollarë.

Kjo bëri që pasuria e tij neto të arrijë një shumë prej 56.7 miliardë dollarësh – duke e bërë atë kështu njeriun e pestë më të pasur në botë.

Sipas revistës “Forbes”, 32-vjeçari është prapa Jeff Bezos, i cili ka një pasuri prej 64 miliardë dollarësh.

8 të arrestuar, mijëra euro të sekuestruara dhe shumë gjësende tjera

Periskopi.com Video