Turkey's players observe a minute of silence for the victims of Paris and Ankara attacks at Basaksehir Fatih Terim stadium before their international friendly soccer match against Greece in Istanbul, Turkey November 17, 2015.  REUTERS/Osman Orsal  - RTS7M4O

Lëndohet edhe një futbollist i Turqisë para ndeshjes me Kosovën

Turqia ka marrë një lajm të keq. Mesfushori Oguzhan Ozyakup ka pësuar një dëmtim dhe mund të mungojë ndaj Kosovës.

Periskopi.com Sporti

24-vjeçari u detyrua të braktiste në gjysmë seancën stërvitore dhe mbetet në dyshim paraqitja e tij ndaj Kosovës.

Vlen të ceket se edhe qendërmbrojtësi Omer Toprak do të mungojë në sfidën kundër ‘Dardanëve’.

Kosova luan të shtunën si mysafire e Turqisë. /Periskopi.com