NIKE dhuratë për Ronaldon, i cili pritet të shpallet më i miri nga FIFA

Kompania gjigande amerikane e veshjeve sportive, NIKE, ka bërë një dhuratë speciale për klientin e tyre, Cristiano Ronaldo.

Periskopi.com Sporti

Ronaldo ka kaluar një super vit në aspektin e tij personal, duke u shpallur për herë të katërten herë si futbollisti më i mirë në botë, nga revista France Football.

Sonte pritet që të fitojë edhe çmimin nga FIFA, si futbollisti më i mirë në botë për vitin 2016.

Për vitin 2017 ai do të ketë atlete të reja, me ngjyrë të bardh dhe të artë. /Periskopi/

cr7
Mercurial Victorias CR7

Nike me super dhuratë për Cristiano Ronaldon, pas fitimit të ‘Topit të Artë’ (Foto)

Ylli i Real Madridit, Cristiano Ronaldo është shpallur futbollisti më i mirë në botë për vitin 2016 nga France Football, e cila ia ndau edhe Topin e Artë.

Periskopi.com Sporti

Përveç kësaj, Ronaldo tashmë do të ketë edhe këpucë të arta, të cilat kompania Nike i ka prodhuar enkas për të.

nike-12
Të dedikuara për Ronaldon, pas fitimit të ‘Topit të Artë’

 

Këto këpucë që do të emërohen “Mercurial Superfly CR7 ‘victories’” do të vihen në shitje për Krishtlindje.

Në shtije do të dalin vetëm 777 palë.

Zyrtare: Chelsea nënshkruan marrëveshjen më të madhe në histori

Chelsea ka njoftuar se ka nënshkruar marrëveshje afatgjatë me kompaninë Nike, e cila merret me prodhimin e pajisjeve sportive.

Periskopi.com Sporti

Londinezët janë furnizuar deri më tani nga kompania tjetër e njohur Adidas, mirëpo marrëveshja me Nike duket të jetë shumë më e mirë për ta.

Marrëveshja e re mes Chelseat dhe Nike’s kap shifrën e 60 milionë funteve në vit.

Drejtoresha e Chelseat, Marina Granovskaia e quajti këtë marrëveshje si tepër emocionuese dhe shumë të rëndësishme për klubin.

“Kjo është një marrëveshje tepër emocionuese dhe e rëndësishme për klubin”, deklaroi ajo.

“Ashtu si Chelsea, Nike është e njohur në mbarë botën për përsosmërinë e saj dhe ne do të shkojmë përpara për të punuar së bashku drejt të qënit partnerë të suksesshëm”, shtoi ajo. /Periskopi.com