Roma dëshiron dështimin e Newcastle

Roma do të bëjë përpjekje që në merkaton e janarit të transferojë sulmuesin francez, Florian Thauvin nga Marseille.

Periskopi.com Sporti

Gjysma e kartonit të francezit i takon akoma Newcastles të cilët e larguan atë në huazim te skuadra franceze Marseille.

Thauvin do të ishte zëvendësues i Mohamed Salah pasi ky i fundit është i angazhuar me kombëtaren Egjiptiane në kupën e Afrikës dhe nuk do të jetë në dispozicion të Romës për një muaj. /Periskopi.com

Kapiteni i Newcastle në drejtim të Chelseat?

Chelsea është intersuar në shërbimet e mbrojtësit të Newcastle United, Jamaal Lascelles.

Periskopi.com Sporti

Me ardhjen e Rafa Benitez në krye të klubit qendërmbrojtësi është rikthyer në formacionin bazë që nga fundi i sezonit të kaluar, dhe në këtë sezon i’u është besuar shiriti i kapitenit.

Lascelles është i pa zëvendësueshëm në formacionin e Newcastle, dhe me paraqitjet e tij ka rënë në radarin e skuadrës së Chelseat.

Ai është futur në listën e ngusht të mbrojtësëve të hartuar nga Antonio Conte. /Periskopi.com