SAN ANTONIO, TX - OCTOBER 18:  Kawhi Leonard #2 of the San Antonio Spurs handles the ball against the Detroit Pistons during a preseason game on October 18, 2015 at the AT&T Center in San Antonio, Texas. NOTE TO USER: User expressly acknowledges and agrees that, by downloading and or using this photograph, user is consenting to the terms and conditions of the Getty Images License Agreement. Mandatory Copyright Notice: Copyright 2015 NBAE (Photos by Garrett Ellwood/NBAE via Getty Images)

Spurs të pandalshëm

San Antonio Spurs ka vazhduar me formën e mirë në këtë fillim sezoni të NBA.

Periskopi.com Sporti

Skuadra e drejtuar nga Greg Popovich, ka arritur edhe fitoren e tretë rreshtë duke e mposhtur New Orleans Pelicans me rezultat 98-79.

Kawhi Leonard është udhëheqësi i ri skuadrës duke vazhduar me formën e mirë, ku shënoi 20 pikë i ndihmuar edhe nga shoku i tij i skuadrës Patty Mills me 18 pikë të tjera.

Nga radhët e New Orleans Pelicans më të mirët ishin Anthony Davis dhe E’Twaun Moore ku secili shënuan nga 18 pikë. /Periskopi.com