sidibe 5

Sidibe: Refuzova Arsenali-n për Monaco

Mbrojtësi i Monacos ka zbuluar se ka refuzuar ofertën për të nënshkruar me klubin londinez , Arsenal.

Periskopi.com Sporti

Françezi  në verën e fundit është transferuar nga Lille në Monaco , duke anashkaluar mundsinë për të kaluar tek gjigandët e futbollit anglez.

Sidibe ka thënë “ Isha duke përmbyllur dokumentat me Monaco , kur Arsenal më bëri ofertë në momentet e fundit”

“ Pasi e analizova ofertën e refuzova duke vendosur të qëndroj në kampionatin françez pasi nese do të isha transferuar në Londër do të kisha zhvilluar vetëm 25 ndeshje në sezon. Mbase në sezonin tjetër do të kaloj në premier ligën angleze ” shtoi ai për gazetën Le Parisien.

delle alli

Mund ta mposhtim çdo skuadër

Periskopi.com Sporti

Mesfushori i Tottenham Hotspur, Delle Alli ka reaguar pas humbjes së mbrëmshme të skuadrës së tij nga Monaco në kuadër të Ligës së Kampionëve.

Anglezi beson se skuadra e tij mund të mposhtë çdo skuadër.

“Ne presim të fitojmë ndeshje, pa marrë parasysh se kë e kemi kundërshtar”, deklaroi Alli.

“Duhet të sigurohemi që të vazhdojmë përmirësimin dhe të fitojmë ndeshjet e ardhshme”. /Periskopi.com