knicks

New York Knicks mposhtin Memphis Grizzlies

Fitorja e parë për New York Knicksin për këtë stinor erdhe në ndeshjen e zhvilluar kundër Memphis Grizzlies.

Periskopi.com Sporti

Skuadrën drejt fitores e udhëheqi ylli Derrcik Rose, që shfaqte momente nga ai i vjetri. Ndeshja përfundoi me rezultat 111-104 për Knicks, derisa më të dalluarit ishin Kristpas Porzingis me 21 pikë dhe Carmleo Anthony me 20 pikë po ashtu.

Më i miri tek Memphis Grizzlies ishte spanjolli Marc Gasol i cili realizoj 20 pikë. /Periskopi.com