Juve pa tre yje ndaj Sevillës

Juventus dhe Sevilla përballen në mesjavë në Ligën e Kampionëve.

Periskopi.com Sporti

Bardhezinjtë nuk mund të llogarisin në tre yje.

Gonzalo Higuain, Paulo Dybala dhe Mehdi Benatia nuk do të udhëtojnë me skuadrën e tyre drejt Spanjës.

Të tre futbollistët në fjalë po vuajnë nga dëmtimet. /Periskopi.com

Ish futbollisti i Bayern Munich kritikon Guardiolën

Mbrojtësi i Juventus, Mehdi Benatia ka folur për ish-trajnerin e tij, Pep Guardiola dhe trajnerin aktual, Masimiliano Allegri.

Periskopi.com Sporti

Marokeni në një intervistë për gazetën italiane ‘La Gazzetta dello Sport’, ka shpjeguar se si Allegri është më i mirë në disa aspekte sesa trajneri katalunas, Pep Guardiola.

“Ata dëshirojnë të jesh agresiv, të kesh topin”, tha Benatia.

“Nga ana e temperamentit janë të ndryshëm. Guardiola nuk komunikon me lojtarët sikur Allegri i cili është më i afërt me lojtarë”.

Benatia tha se i ka munguar futbolli italian dhe stili i jetës në Itali. /Periskopi.com

Benatia: Allegri i ngjashëm me Guardiola

Mbrojtësi i Juventus, Mehdi Benatia ka folur rreth trajnerit italian, Maxmiliano Allegri.

Periskopi.com Sporti

Ish lojtari i Bayern Munchen dhe Roma  ka treguar se si ish trajneri i tij Guardiola dhe Allegri kanë ngjashmëri në mënyren e punës në stërvitje dhe qasjes së ndeshjeve.

“Allegri kërkon shumë gjëra të ngjashme që na kërkonte Guardiola te Bayerni. Të dy kërkojnë gjithmonë që të keni një qasje sulmuese dhe të keni iniciativën. Nëse jeni 0-0 në shtëpi, duhet të rrezikoni që të depërtoni. Allegri është garanci për ne, dhe unë jam i lumtur këtu”, ka thënë Benatia për Sky Sports.

Benatia është në formë huazimi nga klubi bavarez Bayern Munchen deri në fund të sezonit me mundësi të blerjes. /Periskopi.com