Generated by  IJG JPEG Library

Darmian: Nuk largohem nga Manchester United

Matteo Darmian insiston se nuk është e vërtet që ai ka marrëdhënie të mira me trajnerin Jose Mourinho.

Periskopi.com Sporti

Mbrojtësi nuk ka luajtur shumë dhe është i lidhur me një kalim te Interi që në janar.

Lëndimet e Antonio Valencia dhe Luke Shaw i kanë dhënë disa minuta dhe ish-lojtari i Torinos thotë se nuk mendon largimin.

“Jose Mourinho dëshiron të më largojë? Kam lexuar gjëra të tilla, por nuk mendoj që është e vërtet”.

“Jam duke punuar në mënyrën dhe po përmirësojë vetën që ta bind trajnerin. Nuk jam duke menduar për transferimin, asi është shumë herët”, ka thënë Darmian. /Periskopi.com

Generated by  IJG JPEG Library

Darmian opsion për Barcelonën

Barcelona është duke e përcjellur situatën e mbrojtësit italian të Manchester United, Matteo Darmian.

Periskopi.com Sporti

Italiani është duke pasur problem me formën e tij në këtë sezon në “Teatrin e Ëndrrave”, ku vendin e tij e ka zënë Antonio Valencia.

Pas largimit të Dani Alves, katalunasit  ende nuk kanë gjetur zëvendësimin e tij adekuat, duke e shfrytëzuar mesfushorin Sergio Roberto në pozitën e mbrojtësit të djathë.

Raportohet se Barcelona do të bëjë ofertë në janar për italianin. /Periskopi.com

darmian2

Mourinho s’e do Darmian te United

Periskopi.com Sporti

Trajneri i Manchester United, Jose Mourinho nuk e dëshiron Matteo Darmian në skuadër, shkruajnë mediat angleze.

Italiani iu bashkua gjigandit nga Old Trafford në verën e kaluar nga Torino, mirëpo ai nuk bën pjesë në planet e trajnerit portugez.

Kjo, pasi Antonio Valencia është bërë i pazëvendësueshëm për krahun e djathtë të mbrojtjes te United. /Periskopi.com